На довиборах у 87 окрузі «клони» забрали майже півтисячі голосів – ЧЕСНО

Поділитися
На довиборах у 87 окрузі «клони» забрали майже півтисячі голосів – ЧЕСНО © pixabay.com
Зараз розрив між кандидатами становить 750 голосів, є імовірність проведення перевиборів.

Аналітики Руху ЧЕСНО проаналізували вплив «клонів» на результати виборів в Україні. Так, на довиборах до Верховної Ради в Івано-Франківській області «клони» висуванця «За майбутнє» Олександра Шевченка забрали 499 голосів.

Нині розрив між ним та переможцем виборів, висуванцем «Слуги народу» Василем Вірастюком становить 750 голосів. Ще близько 500 голосів кандидат «втратив» на загублених бюлетенях. Крім того, на п’яти дільницях, де за попередніми даними перемагав Шевченко, результати виборів скасували.

«Але це далеко не рекорд для клонів. Наша Оксана Ставнійчук порахувала, що на парламентських виборах 2019 року «клони» забрали сумарно 102 000 голосів виборців», - йдеться у дописі на сторінці ЧЕСНО у Facebook.

Найбільше голосів забрав «клон» чинного народного депутата Олександра Горобця («Слуга народу») – 5 432. Але Горобець все ж виграв у свого конкурента ексмера Ірпеня Володимира Карплюка.

Найбільший відсоток взяв клон на Одещині – 7,14%. Це був клон чинного народного депутат від «Слуги народу» Ігоря Васильковського.

Роль "клонів" на виборах? На Франківщині (#округ87) "клони" забрали 499 голосів. Але це далеко не рекорд для клонів....

Опубликовано Рух ЧЕСНО Суббота, 3 апреля 2021 г.

«Клонування» – широко розповсюджена політтехнологія, метою якої є створення двійника кандидата. Побачивши у бюлетені знайоме прізвище, виборець може не звернути увагу на деталі, якими відрізняється «клон», і віддати голос за нього. Найчастіше «клонів» застосовують для послаблення кандидата, адже той забирає частину його голосів.

Сплеск «клонування» припав на дострокові парламентські вибори 2019 року. Крім уже традиційних для українських виборів технологій використання двійників чи перемейнування партій, у хід пішло ноу-хау політшахрайства – створення громадських організацій, ТОВ і навіть благодійних фондів із назвою «Слуга народу». Докладніше читайте у матеріалі Таїсії Семенової та Ірини Знась «КЛОНдайк «Слуги народу»» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі