Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив заступник міністра закордонних справ, глава делегації України на переговорах з ЄС щодо Угоди про асоціацію Павло Клімкін.
«Більше того, у Євросоюзі є побоювання, що його спільна сільськогосподарська політика не зможе працювати в її нинішньому вигляді, якщо в ЄС вступить Україна. Другий приклад. Політика регіонального вирівнювання. Якщо в ЄС вступлять Україна і Туреччина, то вона має бути переглянута не тільки з погляду розподілу ресурсів, цю політику треба змінити концептуально. Сьогодні більша частина бюджету ЄС припадає на спільну сільгоспполітику та політику вирівнювання. Отже, можливий вступ у ЄС України призведе до перегляду самих засад існування Євросоюзу».
П. Клімкін наголосив, що багато хто недооцінює вплив вступу до ЄС таких великих країн, як Україна. «З іншого боку, багато політиків, з якими я спілкувався, розглядають його як унікальний шанс. Але не всі в ЄС готові до кардинальних змін. Як правило, країни з більш відкритими та динамічними економікою і суспільством ставляться до подальшого розширення позитивніше».
Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Тетяни Силіної з Павлом Клімкіним.