Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з візитом вищого політичного керівництва Росії на територію анексованого Криму.
Як повідомляє прес-служба відомства, до МЗС РФ відправлена відповідна нота протесту з вимогою пояснити причини демонстративної неповаги президентом РФ Володимиром Путіним, головою російського уряду Дмитром Медведєвим та іншими посадовими особами Російської Федерації чинного законодавства України та норм міжнародного права та припинити практику таких візитів направлена до МЗС РФ.
"Попри обурення, яке викликає свідоме і навмисне нехтування першими особами Росії ключовими принципами міжнародного права та законодавством України, вкотре звертаємо увагу російської сторони на необхідність дотримання Порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №367 від 4 червня 2015 року. Нагадуємо, що порушення зазначеного Порядку передбачає притягнення до відповідальності згідно із чинним законодавством. МЗС України наголошує, що спроби Кремля інтерпретувати ці непогоджені візити в Україну як внутрішньодержавні поїздки є нікчемними. АР Крим та м.Севастополь є і залишатимуться невід'ємною частиною України для усього цивілізованого світу, який надав належну оцінку діям російської сторони, запровадивши відповідні обмежувальні заходи", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, Росія анексувала Крим у березні 2014 року, що викликало осуд світової спільноти, яка, як і керівництво України, продовжує вважати півострів частиною України.
Анексія Криму призвела до введення відносно Росії санкцій з боку США та країн Євросоюзу.
Президент України Петро Порошенко теж розкритикував і назвав назвав приїзд Путіна в Крим "викликом цивілізованому світу". На думку глави держави, подібні поїздки означають подальшу мілітаризацію окупованого українського півострова, а також призводять до ще більшої ізоляції.
В цей же час, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр звинуватив обидві сторони війни в Донбасі "у невиконанні умов перемир'я". Він Хоче хоче, щоб командири ЗСУ і бойовики зустрілися з ОБСЄ якомога швидше, а не через два тижні на переговорах щодо відведення озброєння.