Міністерство закордонних справ України відкрило "гарячу лінію" з питань асоціації з Євросоюзом. Як повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс, вона буде працювати по вівторках і четвергах протягом двох годин, і будь-який бажаючий зможе отримати інформацію про політичні аспекти евроинтоеграции, а також з питань лібералізації візового режиму між Україною та ЄС".
"Європейська інтеграція залишається стратегічним пріоритетним, безальтернативним курсом для України. На цей курс зав'язані всі реформи, проведені урядом", - зазначив Перебийніс.
За його словами, Угода про асоціацію "планується підписати якомога швидше, як тільки сторони будуть готові до цього, як тільки будуть обговорені взаємовигідні питання імплементації такої угоди".
"Ми розуміємо, що ЄС виступає за підписання такої угоди. Незабаром консультації з цього питання почнуться, і ми вийдемо на підписання документа", - додав він.
"Гарячу лінію" можна буде звернутися у вівторок з 11:00 до 13:00 та четвер з 14:00 до 16:00. З питань про політичні аспекти європейської інтеграції України (Угода про асоціацію між Україною та ЄС політичний діалог) на "гарячу лінію" можна звернутися за телефоном (044) 279-78-97, з питань візового діалогу (лібералізація візового режиму з ЄС) - за телефоном (044) 238-18-12.
Минулого тижня "гаряча лінія" з питань співробітництва України з ЄС була відкрита в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України. Як повідомив директор департаменту європейської інтеграції В'ячеслав Цимбал, "будь-який громадянин може отримати відповідь щодо змісту і перспектив Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом".
Експерти міністерства, за його словами, очікують, що цією можливістю скористаються, перш за все, підприємці, щоб оцінити, яким чином євроінтеграція вплине на умови ведення бізнесу в окремих галузях української економіки.
Уряд України спочатку планував підписати Угоду про асоціацію з ЄС і створення зони вільної торгівлі на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі 28-29 листопада, однак за тиждень до зустрічі призупинило процес підготовки до підписання документа, враховуючи складну ситуацію в економіці. Цей крок влади став причиною мітингів прихильників євроінтеграції в Києві.
17 грудня минулого року на засіданні російсько-української Міждержавної комісії були досягнуті домовленості про надання масштабної допомоги українській економіці, в тому числі, про розміщення в українських облігаціях 15 мільярдів доларів з Фонду національного добробуту РФ про зниження ціни на російський газ на 33% - до 268,5 долара за 1 тисячу кубометрів.
У новорічному зверненні до країні президент Віктор Янукович наголосив, що Україна "відновила дружні, братерські відносини з Росією", але, в той же час, продовжує працювати над угодою з Європейським союзом і "підтримує рівновагу між Заходом і Сходом, не поступаючись своїми національними інтересами". !zn
Читайте також:
Мінекономрозвитку відкрило "гарячу телефонну лінію" з питань євроінтеграції
Про комплекс заходів щодо залучення України в євразійський інтеграційний процес
Екс-дипломат: Навіть прихильникам Януковича важко сформулювати його зовнішньополітичні пріоритети
Грібаускайте: Європа відкрита для українського народу, але не для Януковича