МЗС України попросило світ не визнавати незалежність Криму

Поділитися
МЗС України попросило світ не визнавати незалежність Криму © Андрій Товстиженко, DT.UA
У МЗС зазначають, що проголошення незалежності "Республіки Крим" є безпосереднім наслідком застосування проти України сили та загрози сили з боку Росії, що, враховуючи статус Росії як ядерної держави, має особливо небезпечний характер як для територіальної цілісності та незалежності України, так і для міжнародного миру і безпеки в цілому.



Міністерство закордонних справ України закликає світову спільноту не визнавати незалежність Криму. Про це йдеться в повідомленні прес-служби МЗС.

"Враховуючи те, що незалежність Криму було проголошено нелегітимним органом за результатами антиконституційного референдуму, проведеного з кричущими порушеннями загальноєвропейських норм і стандартів щодо проведення референдумів, МЗС звертається до всіх членів міжнародного співтовариства з наполегливим проханням утриматися від міжнародного визнання "Республіки Крим", - сказано в повідомленні.

У МЗС зазначають, що проголошення незалежності "Республіки Крим" є безпосереднім наслідком застосування проти України сили та загрози силою з боку Росії, що, враховуючи статус Росії як ядерної держави, має особливо небезпечний характер як для територіальної цілісності та незалежності України, так і для міжнародного миру та безпеки в цілому.

"Проявом застосування проти України сили та загрози силою стала військова окупація підрозділами Збройних Сил Російської Федерації Автономної Республіки Крим за два тижні до проведення плебісциту", - сказано в повідомленні.

Відповідно, МЗС стверджує, що на підставі норми міжнародного права у членів міжнародного співтовариства виникло зобов'язання не визнавати Крим як суб'єкт міжнародного права, в тому числі не визнавати жодної ситуації, договору або домовленості, які може бути створено або досягнуто щодо цієї території.

У відомстві підкреслюють, що міжнародне визнання "Республіки Крим", проголошення якої позбавлене як конституційної, так і міжнародно-правової основи, означатиме, що суб'єкти такого визнання у свою чергу здійснюють міжнародно-протиправний акт, порушуючи фундаментальні норми міжнародного права та загальновизнані принципи спільноти держав.

Як відомо, у понеділок прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зазначив, що Україна не має наміру визнавати результати референдуму про статус Криму.

Організація північноатлантичного договору (НАТО) вважає референдум в Криму, що відбувся 16 березня, нелегітимним і не має наміру визнавати його результати. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі