29 серпня до Міністерства закордонних справ України було запрошено посла Туреччини в Україні Ягмура Ахмета Гюльдере. Про це повідомляє пресслужба МЗС.
Заступник міністра Микола Точицький висловив послу Туреччини занепокоєння української сторони у зв’язку з наявною інформацією щодо перевезення зафрахтованим міністерством оборони РФ судном «Sparta II» з Сирії до Росії через протоку Босфор ракетних систем С-300ПМУ-2.
Посольству Туреччини було вручено вербальну ноту МЗС України щодо цього питання.
Як йдеться у повідомленні, Микола Точицький звернув увагу увагу посла Туреччини на те, що, відповідно до положень Конвенції про режим проток від 20 липня 1936 року, зазначене судно підпадає під визначення військового корабля.
В МЗС звернулись із запитом до турецької сторони щодо надання офіційної інформації про перевезений судном «Sparta II» через протоку Босфор вантаж, а також заходів, вжитих Туреччиною задля виконання положень Конвенції та запобігання подальшій ескалації російсько-української війни.
«Міністерство висловило сподівання, що турецька сторона неухильно дотримуватиметься свого рішення від 28 лютого 2022 року про закриття чорноморських проток для російських військових кораблів під час російсько-української війни в руслі послідовної позиції Турецької Республіки щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах», — підкреслили в МЗС.
За даними військових незалежних експертів Naval News, Росія змогла перекинути ракети для комплексу С-300 через Босфор до Чорного моря зі своїх баз у Сирії.
Туреччина упродовж трьох місяців збільшила експорт до Росії на 46% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Адміністрація президента Джо Байдена вже пригрозила турецькому бізнесу санкціями за співпрацю з громадянами і компаніями РФ, які раніше потрапили в списки санкцій