МЗС України відреагувало на контр-меморандум Росії у справі "Україна проти РФ"

Поділитися
МЗС України відреагувало на контр-меморандум Росії у справі © Андрій Товстиженко, DT.UA
РФ систематично порушує міжнародні конвенції, нагадують на Михайлівській

Міністерство закордонних справ України очікує, що Міжнародний суд ООН визнає необґрунтованими аргументи, заявлені РФ в поданому 9 серпня 2021 року контрмеморандумі у справі "Україна проти Російської Федерації".

У заяві МЗС нагадав, що 12 червня 2018 року Україна подала до Суду ООН меморандум, в якому стверджує, що РФ систематично порушує Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Зокрема, Україна звинувачує Росію в бездіяльності в проведенні розслідування і не перешкоджанні у постачанні грошей і зброї незаконним збройним формуванням на сході України, які причетні до низки терористичних актів, а саме до катастрофи літака MH-17, обстрілу цивільного населення в Волновасі, Краматорську, Маріуполі та Авдіївці, а також до організації низки вибухів під час масових мирних зібрань в Харкові й інших містах.

Також Україна закликає Росію до відповідальності за проведення кампанії культурного знищення проти спільнот кримських татар і українців з моменту окупації Криму і Севастополя. Росія повинна відповісти, чому не виконувала тимчасові заходи, які були призначені судом понад чотири роки тому, в тому числі вимогу про зняття перешкод діяльності Меджлісу на території півострова.

У листопаді 2019 року Міжнародний Суд ООН прийняв рішення, яким відкинув всі попередні заперечення Росії про наявність у Суду юрисдикції, ухвалив розглядати претензії України по суті та, відповідно, наказав Росії надати пояснення по суті заявлених Україною вимог.

"Не виникає сумнівів, що всі відповіді та аргументи, заявлені Росією у її Контр-Меморандумі, будуть визнані Судом не обґрунтованими. Україна й надалі буде детально опрацьовувати та відстоювати свою позицію в рамках судового процесу в Міжнародному Суді ООН", - додали на Михайлівській.

Далі Суд ООН визначить, чи є необхідність подачі додаткових письмових документів, і встановлені процесуальні строки для наступних кроків.

Детальніше читайте в статті Володимира Кравченка "Перемога права над силою".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі