У Міністерстві закордонних справ РФ назвали утриманством бажання України приєднатися тільки до окремих положень Митного союзу, які їй вигідні. Про це заявив начальник відділу першого департаменту СНД МЗС Росії Ілля Рубцов.
"Неодноразово, якщо згадати 2003 рік, коли Україна брала участь в рамках створення Євразійського економічного простору (ЄЕП), фактично зводила свою позицію до того, що братиме участь тільки там, де хоче і де вигідно". Свого роду це навіть утриманські і нахлібницькі настрої", - заявив Рубцов.
У МЗС РФ уточнили, що ця позиція залишається і зараз. "Давайте розуміти, що інтеграційні процеси - це процеси компромісів. Якщо ви щось хочете отримати, що ви повинні натомість дати. На цьому будується вся система", - сказав він, зазначивши, що у процесі створення МС кожна країна-член повинна була в чомусь поступитися, але загальний виграш був "значно більшим".
Нагадаємо, 18 вересня Кабінет міністрів України схвалив проект угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Наступний крок - підписання документу на саміті Східного партнерства у Вільнюсі в кінці листопада.
На саміті у Вільнюсі у листопаді Україна планує підписати Угоду про асоціацію з ЄС, частиною якої є створення зони вільної торгівлі. При цьому Київ пропонує Москві взаємовигідне співробітництво у рамках Митного союзу (до якого входять Росія, Білорусь і Казахстан), однак з урахуванням дії ЗВТ між Україною та ЄС.
На початку серпня митниця РФ різко посилила контроль за вантажами практично всіх українських експортерів, що призвело до величезних затримок і простоїв вантажів на кордоні. Ряд компаній були змушені призупинити свої постачання в Росію. Пізніше у Москві пояснили цей крок "разовою акцією" і підготовкою до змін режиму митного адміністрування в разі, якщо Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС.
Деякі західні політики не виключили, що Кремль намагається "торговельними війнами" перешкодити євроінтеграції України. !zn
Читайте також:
Путін заявив, що Росія поважає європейський вибір Києва, але буде захищати свій ринок
Україна наполягає на форматі 3+1 у співпраці з Митним союзом