У Міністерстві закордонних справ підтвердили, що опція введення миротворців у Донбас залишається актуальною, повідомив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар під час години запитань до уряду у Верховній раді.
"Ніхто з керівництва держави, ні з МЗС не заявляли жодного слова про те, що миротворча місія не є опцією врегулювання конфлікту на Донбасі. Насправді мова йшла як з уст президента, так і міністра про те, що в разі неуспішності переговорів і врегулювання в рамках існуючого мінського треку опція ведення миротворчих сил залишається актуальною", - повідомив Боднар.
Нагадаємо, голова МЗС Вадим Пристайко заявив про те, що у разі вичерпання усіх можливостей Мінських домовленостей, можливе повернення до ідеї розміщення миротворців ООН на окупованій території Донбасу.
Раніше Вадим Пристайко заявляв про те, що міжнародне співтовариство поки не готове до розгортання миротворчої місії ООН у Донбасі. З ініціативою ввести їх на схід України виступав п'ятий президент Петро Порошенко.
Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ ще на трьох ділянках, розширення мандату СММ ОБСЄ і продовження розмінування.
Наступну зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії заплановано на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки мають узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство і підготовку місцевих виборів.
Детальніше про позитивні та негативні наслідки паризького саміту читайте в матеріалі Тетяни Силіної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".