МЗС назвало принципи, в яких Україна не поступиться Росії на переговорах

Поділитися
МЗС назвало принципи, в яких Україна не поступиться Росії на переговорах © Андрій Товстиженко, DT.UA

Україна точно не піде на поступки Росії як мінімум у двох питаннях, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю The Economist.

  • Перше: ми не підемо на юридичні поступки щодо територіальної цілісності України. «Крим – це Україна, Донбас – це Україна, кожен сантиметр нашої території під контролем Росії з 24 лютого – це Україна. Крапка», - сказав Куліба.
  • Друге: гарантії безпеки. "Ми досі відчуваємо гіркий присмак Будапештського меморандуму, і нічого подібного більше не буде", - коментує міністр.

Кулеба пояснює, що багато років Україна існувала у «вакуумі безпеки». Ця війна є результатом вакууму безпеки, тому що за законами фізики кожен вакуум повинен бути заповнений. І те, що зараз відбувається, — це спроба Росії заповнити цей вакуум своєю військовою силою та політичною культурою. Українська сторона наполягає на тому, щоб цей вакуум безпеки замінили системою гарантій безпеки України та нашого подальшого розвитку як європейської, демократичної країни.

«Це наріжні камені нашої позиції. Решта підлягає переговорам. Я не надто оптимістичний щодо того, як тривають ці переговори. Але як дипломати ми, звичайно, і далі займатимемося пошуком дипломатичних рішень», — сказав Кулеба.

За даними ZN.UA, отриманими від надійних дипломатичних джерел (їх достовірність також підтвердила британська ВВС ), Росія висунула Україні шість вимог. Перші п'ять із них, як бачиться російському диктатору Владіміру Путіну, мають бути закріплені у Конституції України.

  1. Відмова від руху в НАТО. Нейтральний статус України. Одним із гарантів якого готова стати Росія, яка напала на нашу країну.
  2. Російська мова – друга державна. Скасування всіх законів, що її обмежують.
  3. Визнання Україною Криму російським.
  4. Визнання Україною незалежності «ДНР» та «ЛНР» в адміністративних межах областей (включно з нині контрольованими Україною територіями).
  5. «Денацифікація». Заборона діяльності ультранаціоналістичних, нацистських та неонацистських партій і громадських організацій, скасування чинних законів про героїзацію нацистів та неонацистів.
  6. «Демілітаризація України». Повна відмова від наступальних озброєнь, під які за бажання можна підвести будь-які види озброєнь.

За словами Кулеби, хоч список вимог РФ не змінюється, змінюється ставлення російської переговорної сторони до України. Зокрема, через санкції проти РФ та потужну оборону України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі