МЗС Литви: Війна в Україні недивна, Захід уже "подарував" Росії Грузію

Поділитися
МЗС Литви: Війна в Україні недивна, Захід уже Лінас Линкявичюс вважає, що конфлікт в Україні цілком очікуваний, враховуючи поведінки Заходу © eu2013.lt
В українському конфлікті Лінас Лінкявичюс бачить певну провину західних країн, які вимагають від РФ дотримуватися міжнародного права, жертвуючи ним же заради власних інтересів.

Коли західні країни стверджують, що конфлікт в Україні став непередбачуваним розвитком подій, вони не щирі. Після російської агресії в Грузії в 2008 році Захід досить швидко "згорнув" конфлікт, щоб якнайшвидше відновити економічні відносини з РФ, і цим самим відійшов від дотримання міжнародного права. Тоді чому Євросоюз зараз обурюється, що міжнародних норм продовжує не дотримуватися Росія?

Так прокоментував конфлікт на сході України, що загострюється, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявичус.

"Те, що відбувається в Україні, пов'язано не тільки з нею - це пов'язано і з нами (з Євросоюзом - ред.). Я кажу про нашу точку зору, здатність зрозуміти, що відбувається, зробити висновки", - зазначив литовський дипломат Лінкявічюс надискусії з питань безпеки, що пройшов у середу в Сеймі, передає Delfi.lt.

За його словами, ситуація напружена не тільки через події, які сталися, але і через уроки, які своєчасно не були засвоєні, а також через запізнілі півзаходи, якими Захід намагається протистояти агресії Росії.

"Давайте будемо послідовні, для початку давайте будемо поважати свої власні рішення, тоді можна буде очікувати, що наші рішення будуть поважати і інші. І ті уроки, які ми не вивчили в 2008 році (в Грузії - ред.), це очевидно, були вивчені тими, хто тепер проводить агресивну політику. І чому вони не повинні повторювати той же сценарій?", - поставив риторичне питання Заходу глава МЗС Литви.

Читайте також: НАТО починає ще одні навчання в Литві

Після короткої війни між Грузією і Росією в 2008 році президенти Росії, Грузії та Франції підписали угоду про перемир'я, в ньому був передбачений і відведення російських військ. Однак Росія все ще тримає свої війська в Південній Осетії і Абхазії, які визнала незалежними державами. Через кілька місяців повноцінне економічне співробітництво між ЄС і Росією було відновлено.

Міжнародне співтовариство вважає ці регіони окупованими Росією територіями.

Раніше МЗС Литви неодноразово закликав Євросоюз розробити секторальні санкції проти РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі