МВФ вимагає від України прийняти закон про Антикорупційний суд до кінця січня – депутат

Поділитися
МВФ вимагає від України прийняти закон про Антикорупційний суд до кінця січня – депутат Найєм назвав неформальну умови отримання Україною чергового траншу МВФ © mignews.com.ua
Зрив "дедлайну", призначеного на 25 число, загрожує проблемами з отриманням чергового траншу, зазначає політик.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) поставив неформальний ультиматум для отримання Україною нового траншу, повідомляє народний депутат Мустафа Найєм ("Блок Петра Порошенка"). Законопроект про Антикорупційний суді повинен бути прийнятий у першому та другому читанні до 25 січня.

"Сьогодні президент збирається внести на розгляд Верховної ради законопроект про Антикорупційний суд. Про це говорять джерела в Адміністрації президента. Міжнародний валютний фонд поставив неформальний ультиматум - закон у першому і другому читанні має бути прийнятий до 25 січня. Це останній дедлайн, порушення якого загрожує зриву наступного траншу", - написав Найєм на своїй сторінці в Facebook.

За словами народного обранця, побоювання викликає те, що після створення Антикорупційний суд може опинитись під "завалами" справ, безпосередньо не пов'язаних із корупцією. Що негативно позначиться на його роботі.

"На даний момент головне побоювання - це підсудність. Наскільки я розумію, в Адміністрації президента вважають, що юрисдикція Антикорупційного суду не повинна обмежуватися лише справами НАБУ. Теоретично - це прямий шлях до того, що Антикорсуд буде також завалений справами від ГПУ, НПУ та СБУ, як і всі інші суди по всій країні", - додав депутат.

Нагадаємо, 6 листопада, представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила про те, що президент Петро Порошенко готовий за два тижні внести до парламенту свій варіант законопроекту про Антикорупційний суд, якщо за цей час у Верховній Раді не буде створена робоча група з вироблення консенсусного проекту такого закону.

У той самий час, 14 листопада Верховна Рада не змогла зняти з порядку денного законопроект №6011. Наявність цього законопроекту в порядку денному парламенту є перешкодою для внесення президентом свого законопроекту з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Раніше голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін наголосив на тому, що своїми пропозиціями створити в парламенті робочу групу для напрацювання закону Порошенко лише затягує час і намагається перекласти відповідальність на народних обранців.

Детальніше про антикорупційні ініціативи президента читайте у статті Олександра Лємєнова "Антикорупційні суди "по-новому": рецепт Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі