"Міжнародний валютний фонд не вимагає підвищення ціни на газ. Він вимагає, щоб була одна ціна, яка йде і одним, і іншим споживачам. Але чомусь говорять про підвищення і не думають про зниження. Якщо ми хочемо використовувати власні ресурси, які мають нижчу ціну, то чому нас постійно підтягують в ту ціну, за яку ми імпортуємо. Імпорт газу – це від безглуздості уряду", - пояснив він.
За словами Гриценка, МВФ "по-барабану, що діється в Україні".
"Але, коли Україна просить гроші, то МВФ повинен переконатися, що вона поверне їх", - зазначив екс-міністр оборони.
Раніше Анатолій Гриценко повідомляв, що уряд восени зможе отримати від МВФ максимум 1,9 млрд доларів. За його словами, державний борг та гарантований борг України "вже вийшов на рівень загрози національній безпеці", на кожного українця припадає по 50 тисяч гривень боргу.
За словами прем'єр-міністра Гройсмана, підвищити ціни на газ для населення - це одна з вимог МВФ.
Уряд продовжив на місяць зобов'язання щодо спеціальних поставок газу населенню та підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ) за регульованими цінами. Підвищення цін на газ різко збільшить навантаження на бюджет по компенсації цін. Витрати на субсидії зростуть ще на 20 млрд грн, тобто значна частина траншу за фактом відразу з'їдається. Між тим вже зараз 60,2% споживачів газу - одержувачі субсидій, а згідно з розрахунками після стрибка ціни їх частка може збільшитися до 72%.
Докладніше читайте в статті автора Ігоря Маскалевича "Ціна спецгазу: вересневі торги" в тижневику Дзеркало тижня. Україна".