"Водночас у розпорядженні влади - всі основні інструменти впливу на волю громадян, без оволодіння бодай частиною яких її потенційним опонентам нема на що розраховувати", - сказав В.Мусіяка в коментарі ZN.UA.
"Що може об’єктивно зумовити зміну влади? В Україні сьогодні - щось екстраординарне. У суспільстві зримого, масштабного прагнення до швидкої зміни влади не спостерігається. Потенціал можливої дострокової зміни влади - в її непомірній концентрації та неприборканості. Сьогодні дедалі очевидніша необхідність упровадження в суспільну свідомість принципу непорушності втрачених начал моралі, на якій тільки й може зрости Право, здатне приборкати владу", - сказав він.
Водночас В.Мусіяка відзначив, що опозиція як політична спільнота поки що відсутня і в сприйнятті суспільства, і в реальності.
"Її історична перспектива не в пошуку банального шансу стати черговим драконом, а в переконаності суспільства у власній готовності до жертовності та відданості ідеї обмеження влади Правом, навіть тієї влади, якою вони хочуть заволодіти. Без цього «зміна» влади виявиться лише зміною облич при владі, свідками чого ми вже були", - резюмував він.
Детальніше читайте в матеріалі Інни Ведерникової "Чи можлива зміна влади в Україні наступного року?" у передноворічному номері "Дзеркала тижня. Україна".