Можлива невдача США у врегулюванні північнокорейської кризи несе ризики для України – експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Можлива невдача США у врегулюванні північнокорейської кризи несе ризики для України – експерти Україна повинна в міру своїх можливостей сприяти вирішенню проблеми ядерної програми КНДР © regnum.ru
Київ повинен нав'язати новій американській адміністрації діалог з питань майбутнього ядерних озброєнь та гарантій неядерним державам.

Потенційна невдача США у врегулюванні північнокорейської кризи несе певні ризики для України, оскільки дискредитує США як сильного союзника на міжнародній арені та збільшить вплив Китаю й РФ.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Олексій Куроп'ятник, Богдан Яременко, Олег Бєлоколос та Олександр Хара. Автори відзначають, що найсерйознішою проблемою у "ядерному кейсі" Дональда Трампа сьогодні є не Росія (яка не виходить за рамки модернізації існуючих ядерних озброєнь), а Північна Корея, зупинити ядерну програму якої за 15 років так і не вдалося.

Зазначається, що наприкінці квітня нинішнього року Трамп вирішив відійти від традиційної практики не вирішувати політичні питання з третіми країнами за рахунок економічних інтересів нації і запропонував китайському лідеру збереження позитивного сальдо в торгівлі з США в обмін на вирішення проблеми Північної Кореї.

"Цей крок викликав жорстку критику з боку демократів, частини республіканців та істеблішменту, однак правда полягає в тому, що попередня практика протидії Пхеньяну також успіху не принесла. Проте питання є значно складнішим: у разі колапсу режиму в Пхеньяні під боком у КНР виникне безлад із перспективою встановлення прозахідного режиму, що тільки загострить відносини США і КНР", – йдеться в статті.

"Для України потенційна невдача Вашингтона у врегулюванні північнокорейської кризи також несе певні ризики. Провал чергової спроби розв'язати проблему (або знову відтермінувати рішення на невизначений час) веде до дискредитації США, оприявнює їхню слабкість перед союзниками та дружніми країнами, призводить до зростання у вивільненому політичному просторі впливу інших ядерних та військових супердержав, у даному випадку Китаю і РФ", – констатує автори.

На думку експертів, в ситуації, що склалася, Україні необхідно нав'язати новій американській адміністрації діалог з питань майбутнього ядерних озброєнь і гарантій неядерним державам.

Як повідомлялося, адміністрація Дональда Трампа обмірковує розширення політичного та економічноготиску проти Північної Кореї.

Детальніше про перші результати роботи нової адміністрації США читайте у статті Олексія Куроп'ятника, Богдана Яременка, Олега Бєлоколоса і Олександра Хари "100 днів президента Дональда Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі