У Кремлі думають над варіантом розриву дипломатичних відносин з Києвом в якості одного з "заходів у відповідь" на нібито "теракт у Криму", пише російська газета "Известия" у п'ятницю, 12 серпня.
"Одним з можливих варіантів жорсткої відповіді може стати розрив дипломатичних відносин. У Москві цей варіант опрацьовують. Однак останнє слово залишається за главою держави (Путіним - ред.), який прийме рішення на основі зібраних даних", - пише газета з посиланням на джерело в російських зовнішньополітичних колах.
"Розрив дипвідносин означає вихід з "Нормандського формату", - так в свою чергу прокоментував цю можливість заступник голови комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Калашніков.
Сьогодні рівень дипломатичних відносин між Україною і РФ знаходиться на рівні тимчасових повірених у справах. При цьому українська сторона продовжує наполягати на тому, що Київ не збирається іти на повний розрив дипвідносин з Росією. Проте вказує на те, що в поточних умовах агресії РФ в Криму і Донбасі Київ не буде навіть обговорювати призначення нового посла РФ. І мова йде "не про кандидатури", а в цілому "у контексті російської агресії".
У свою чергу в Кремлі заявляли, що виступають за збереження дипломатичних відносин з Україною на рівні послів, називаючи це "російським підходом до двосторонніх відносин". Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявляв, що якщо Київ не схвалить призначення нового посла РФ, то це буде "вибір української сторони", і Москва "прийме це рішення Києва".
Нагадаємо, 28 липня президент Росії Володимир Путін звільнив Михайла Зурабова від обов'язків надзвичайного і повноважного посла РФ в Україні, які він виконував з 5 серпня 2009 року. Тимчасовим повіреним у справах РФ в Україні був призначений Сергій Торопов. Комітет Держдуми 29 липня підтримав кандидатуру Михайла Бабича на посаду нового посла РФ в Україні. Бачич - колишній службовець КДБ, ФСБ і ВДВ, а нині представник президента РФ у Приволзькому федеральному окрузі.
Антиукраїнська риторика в Росії посилюється після того, як президент Володимир Путін звинуватив владу України в "терорі", а ФСБ заявило про затримання нібито "українських диверсантів", які готували атаки в окупованому російськими військами Криму.