Москва запропонувала США угоду щодо розвідданих і обмін Ірану на Україну

Поділитися
Москва запропонувала США угоду щодо розвідданих і обмін Ірану на Україну © depositphotos/Zerbor
Перспектива такої угоди викликала занепокоєння серед європейських дипломатів, які побоюються, що Москва намагається вбити клин між Європою і США.

Москва запропонувала США угоду, згідно з якою Кремль припинив би передачу розвідувальної інформації Ірану, такої як точні координати військових об'єктів США на Близькому Сході, якби Вашингтон припинив постачати Україні розвіддані про Росію. Про це 20 березня повідомляє Politico з посиланням на джерела.

Дві людини, знайомі з перебігом переговорів між США і Росією, на умовах анонімності, повідомили виданню, що таку пропозицію було зроблено російським посланцем Кирилом Дмитрієвим представникам адміністрації Трампа Стіву Віткоффу і Джареду Кушнеру під час їхньої зустрічі минулого тижня в Майамі, незважаючи на те, що раніше Росія запевняла, що ніяких розвідданих Ірану не постачає.

США відхилили цю пропозицію, додали джерела. Однак сама перспектива такої угоди, як і сама пропозиція, викликали занепокоєння серед європейських дипломатів, які побоюються, що Москва намагається вбити клин між Європою і США в критичний момент для трансатлантичних відносин.

Один із дипломатів ЄС назвав російську пропозицію "обурливою". Такі обговорення переконують європейців у думці, що зустрічі Віткоффа і Дмитрієва не приносять жодного прогресу в досягненні мирної угоди в Україні, а натомість розглядаються Москвою як шанс втягнути Вашингтон в угоду між двома державами, яка залишає Європу осторонь.

За даними джерела, обізнаного з розвідувальною інформацією, Москва розширила обмін розвідданими та співпрацю з Іраном від початку війни. Зокрема, РФ надає супутникові знімки і технології безпілотників, щоб допомогти Тегерану націлюватися на американські війська в регіоні. Кремль назвав цю інформацію "фейковими новинами".

США поки що продовжують ділитися розвідданими з Україною, незважаючи на скорочення інших видів підтримки. Минулого року Вашингтон на короткий час призупинив обмін інформацією після невдалої зустрічі в Овальному кабінеті між Трампом і президентом України Володимиром Зеленським. Це раптове зупинення обміну розвідданими з боку США спричинило хаос серед союзників і оголило глибокі суперечності в партнерських відносинах із Києвом.

Утім, у Європі зазначили, що президент Франції Еммануель Макрон у січні заявив, що "дві третини" військової розвідки для України нині надає Франція.

Проте обмін розвідданими залишається останньою найважливішою частиною американської підтримки України після того, як адміністрація Трампа торік припинила більшу частину своєї фінансової та військової допомоги Києву. І хоча Вашингтон, як і раніше, за фактом, постачає зброю Україні, але відбувається це в рамках програми під керівництвом НАТО, за якою зброю США купують і оплачують союзники. А ось поставки критично важливих боєприпасів для ППО перебувають зараз під загрозою через війну США та Ізраїлю з Іраном.

Нагадаємо, з початку операції США та Ізраїлю проти Ірану в суботу, 28 лютого, Росія передала Тегерану інформацію про місцезнаходження американських військових об’єктів, зокрема військових кораблів і літаків. Це було першою ознакою того, що серйозний противник США бере участь, хоч і опосередковано, у війні.

Іран став одним із головних союзників Росії у війні РФ проти України, ділячись технологіями для виробництва дешевих ударних дронів, які неодноразово використовувалися для атак на українські населені пункти.

«Росіяни добре знають про допомогу, яку ми (США — ред.) надаємо українцям. Я думаю, вони були дуже раді спробувати помститися», — сказав один з американських чиновників.

Якість збору розвідувальної інформації в Росії не відповідає рівню США, але все одно залишається однією з найкращих у світі, додав він.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі