Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявив, що документи чорної бухгалтерії Партії регіонів були викрадені з офісу ПР на вулиці Липській в Києві під час пожежі 18 лютого 2014 року. За його словами, за підпалом офісу стоїть Служба Безпеки України.
Як зазначив посадовець, він був членом Тимчасової слідчої комісії Ради з розслідування злочинів, вчинених в ході подій Революції гідності, і розглядає пожежу в офісі регіоналів як один із злочинних епізодів.
"Офіс Партії регіонів на Липській належав нардепу від ПР Григорію Смітюху, котрий тоді мав конфлікт із керівництвом партії, тому його майно не було шкода принести "в жертву". До речі, Смітюх так само схилявся до версії, що підпал був інспірований тодішньою владною верхівкою", - цитує слова політика його прес-служба.
На думку Москаля, таким чином режим Януковича намагався продемонструвати суспільству крайній екстремізм протестувальників, щоб почати застосовувати до них найжорсткіші заходи. СБУ, проте, використало можливість підпалу, аби захопити цінні документи.
"Підпал влаштували зсередини працівники СБУ або їх агентура, а вже після цього до партійного офісу збіглися протестувальники. Під час пожежі загинули двоє людей. У метушні, що виникла, з офісу викрали гроші, цінні речі та "амбарну книгу" Партії регіонів, яка знаходилася в СБУ. А тепер її вирішили таким чином легалізувати.", - резюмував він.
Раніше Москаль заявив, що екс-президент України Віктор Ющенко та його глави адміністрацій Віктор Балога і Віра Ульянченко отримали з "чорної каси" Партії регіонів близько 1 мільярда доларів за здачу влади Януковичу. Разом з тим, він нагадав про аферу з дитячої "Лікарнею майбутнього", кошти на будівництво якої Віктор Ющенко та його дружина Катерина збирали через фонд "Україна 3000" і з допомогою телемарафонів.
Як повідомляло DT.UA , колишній перший заступник голови СБУ Віктор Тріпак надав НАБУ докази того, що Янукович в 2010 році прийшов до влади незаконно. "З документів простежується, що приходу Януковича до влади підіграв чинний на той час гарант (Віктор Ющенко – ред.)", - сказав Трепак.
Нагадаємо, 6 травня голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль звернувся з листом до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням ініціювати процедуру його відставки. Москаль обґрунтував своє бажання піти у відставку невдачею в боротьбі з "тютюновою" мафією.
Зокрема, він заявив, що нещодавно голова Державної фіскальної служби Роман Насиров призначив нового голову Закарпатської митниці. За словами Москаля, цим призначенням митниця фактично передавалася під контроль голови парламентської групи "Відродження" Віталія Хомутинніка в якості плати за підтримку кандидатури Гройсмана на посаду прем'єр-міністра. У той же день Гройсман відмовився задовольняти прохання Москаля.
У суботу, 7 травня, президент України Петро Порошенко і голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль провели зустріч, на якій вони обговорили ситуацію, що склалася в області, зокрема, на митниці. Як стало відомо DT.UA, під час зустрічі була досягнута домовленість про збереження Володимира Колесникова на посаді начальника Закарпатської митниці. Крім того, Москаль продовжить керувати областю.