Монобільшість голосує найкраще, але вже два роки не може ухвалювати рішення самостійно – Чесно

Поділитися
Монобільшість голосує найкраще, але вже два роки не може ухвалювати рішення самостійно – Чесно © Залізний нардеп/t.me
Аналітики підбили підсумки пяти років роботи парламенту.

Верховна Рада IX скликання за п’ять років своєї роботи, які завершились ще в кінці серпня, провела майже  17 тисяч голосувань, з яких 47% набрали понад 226 голосів. При цьому найкращий показник участі в голосуваннях належить фракції більшості «Слуга народу» – 78%, а  найгірше голосували депутати  з фракції ОПЗЖ, які згодом перейменувались у групу ПЗЖМ – вони брали участь лише у 45% голосувань цього скликання, підрахували у Русі «Чесно».

Водночас, попри номінальне існування монобільшості,  лише у 14%  «слуги» змогли ухвалити ті чи інші рішення лише голосами своєї партії. Щоправда у цифровому вимірі це не так уже й мало 1089 із майже 8000 проголосованих ініціатив.

В решті випадків монобільшість потребувала  підтримки  інших фракцій та груп. При чому особливо потуга «Слуги народу» впала після повномасштабного вторгнення, хоча єдність партії почала кришитись ще з березня 2020 року, тобто з початком пандемії коронавірусу.

І хоча «Слуга народу» і досі формально має 233 депутати у фракції, які можуть забезпечити самостійне ухвалення рішень, утім 100% присутності членів фракції на практиці майже ніколи не буває. Тому після початку повномасштабного вторгнення «слуги» усе частіше почали залучатись  підтримкою колишніх членів ОПЗЖ.

Останні, до речі, після заборони ОПЗЖ почали голосувати активніше. Якщо до війни депутати із фракції голосували «за» лише у 29% випадків, то після утворення двох нових парламентських груп –  «Платформа за життя та мир» і «Відновлення України» - середній відсоток голосувань «за» у першої 40%, а у другої  45%. 

Що ж стосується маніпуляцій під час голосування, то до 2020 року депутати частіше вдавались до кнопкодавства, яке вдалося викорінити завдяки запуску сенсорної кнопки. Тепер депутати імітують присутність в раді, або ж навпаки – витягують картки під час голосувань, аби уникати відповідальності за ухвалення конкретних рішень.

Також за п’ять років Рада зазнала і чисельних трансформацій. Якщо на 29 серпня 2019 року у парламенті було 423 народні депутати з 450, то на кінець  серпня 2024 року у парламенті працював уже 401 обранець. Частину позбавили мандату, або ж взагалі громадянства.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі