Молдова висловила Росії протест через втручання у вибори та порушення повітряного простору безпілотниками

Поділитися
Молдова висловила Росії протест через втручання у вибори та порушення повітряного простору безпілотниками © EPA/ DUMITRU DORU
Днями на території Молдови було знайдено уламки російських дронів. 

У вівторок, 12 листопада, МЗС Молдови вручило послу Росії в Кишиневі Олєгу Озєрову ноту протесту через втручання Москви в президентські вибори та референдум про вступ до ЄС, а також через порушення повітряного простору країни російськими безпілотниками, повідомляє Reuters.

У заяві Міністерства закордонних справ Молдови йдеться, що РФ намагалася підірвати демократичний процес президентських виборів у країні, на яких перемогла прозахідна лідерка Мая Санду, а також референдум щодо вступу в ЄС.

Москва заперечує втручання.

“Міністерство закордонних справ вручило сьогодні послу РФ ноту протесту у зв'язку з незаконним і цілеспрямованим втручанням Російської Федерації у виборчий процес Молдови”, - заявили в МЗС Кишинева.

“Розмова дозволила прояснити питання, що стосуються наших гострих і складних двосторонніх відносин”, - висловився про зустріч російський посол Озєров.

Молдова звинуватила Москву й олігарха-втікача Ілана Шора у втручанні під час підготовки до голосування, заявивши, що схема, якою керував Шор, мала на меті купити голоси 300 тисяч людей. Сам олігарх, який наразі проживає в Росії, заперечує ці звинувачення. РФ, своєю чергою, назвала вибори в Молдові “нечесними” та заявила, що не вважає Санду легітимним президентом.

Російські безпілотники

Міністерство закордонних справ Молдови також використало зустріч із послом Росії, щоб засудити порушення повітряного простору країни двома безпілотниками, уламки яких нещодавно були знайдені на території країни.

Озеров наполягає на відсутності доказів того, що безпілотники були російськими.

Росія регулярно атакує Україну дронами й ракетами після повномасштабного вторгнення в 2022 році. Молдова неодноразово виявляла уламки зброї на своїй території.

Відносини між Росією та Молдовою, яка раніше була частиною Радянського Союзу, погіршилися, оскільки Кишинів прискорив процес інтеграції з ЄС. Уряд Молдови вважає, що втручання Кремля вплинуло на результат референдуму: вступ до ЄС підтримали лише 50,35% учасників, попри те, що попередні опитування показували значно ширшу підтримку членства в Євросоюзі. 

Чому голосування в Молдові було важливим і для України, про цілі РФ і те, що означають результати референдуму, — читайте в статті Володимира Кравченка "Вибори в Молдові. Тривожно має бути не тільки Санду, а й Україні". 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі