Могеріні закликала політиків і суспільство відповідальніше ставитись до боротьби з корупцією

Поділитися
Могеріні закликала політиків і суспільство відповідальніше ставитись до боротьби з корупцією Могеріні заявила, що ЄС залишається непохитним у питанні підтримки української територіальної © vremia.in.ua
Вона нагадала, що корупція може руйнувати всі реформи, проведені раніше.

Боротьба з корупцією є підставою для проведення реформ в Україні і важливу роль в цьому процесі відіграє громадянське суспільство. У той же час влада повинна забезпечити незалежність антикорупційних органів. Про це заявила Верховний представник Європейського Союзу у закордонних справах і політиці безпеки Федеріка Могеріні після зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом у п'ятницю, 8 грудня.

"Боротьба з корупцією є підставою для усіх реформ, багато що було досягнуто в цій сфері, але все ще залишаються певні політичні умови в боротьбі з корупцією, які все ще мають бути виконані... Ми вже закликали українську владу посилити їхні старання щодо забезпечення незалежності операційної можливості і повну ефективність національних антикорупційних інституцій", - сказала вона під час спільної прес-конференції в п'ятницю в Брюсселі.

Також Могеріні зазначила, що ЄС залишається непохитним у питанні підтримки української територіальної цілісності і суверенітету України.

"Ми використали цю можливість, щоб повторити про свою політику невизнання незаконної анексії Криму і Севастополя. Ми також засуджуємо триваючу мілітаризацію Кримського півострова і погіршення ситуації в галузі прав людини, включаючи заборону на діяльність кримськотатарського органу самоврядування та переслідування тих, хто не визнає нелегальну анексію", - цитує її "УНІАН".

Раніше The Economist писало, що Захід дозволяє Україні провалити боротьбу з корупцією. Місцеве шахрайство і зовнішня байдужість зраджують обіцянки Майдану.

Раніше повідомлялося, що США чекають від України подальших кроків у створенні Антикорупційного суду. На важливості його створення наголошують й інші європейські партнери країни. Зокрема, у МВФ закликали Київ відмовитись від тиску на НАБУ та зосередитись на створенні суду.

6 грудня лідери парламентських фракцій "Блоку Петра Порошенко" і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували у Верховній раді проект закону №7362, який дозволяє звільняти керівників НАБУ, САП, НАПК та ДБР рішенням парламенту. Згідно чинного законодавства, обов'язковою умовою звільнення, зокрема, директора НАБУ є негативні висновки аудиту відомства.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі