Чинний Митний кодекс України, що набув чинності 1 січня 2004 року, є адекватним інструментом регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Про це заявили у Державній митній службі України, коментуючи заяви окремих публічних осіб про початок роботи над альтернативним проектом Митного кодексу.Діючий Митний кодекс України, що набув чинності 1 січня 2004 року, є адекватним інструментом регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Про це заявили у Державній митній службі України, коментуючи заяви окремих публічних осіб про початок роботи над альтернативним проектом Митного кодексу.У митній службі підкреслюють, що Митний кодекс ще на стадії проекту успішно пройшов апробацію та експертизу у ХХІ Генеральному Директораті з питань оподаткування та митного союзу Європейської Комісії. У результаті проведення аналізу фахівцями Європейської Комісії було підтверджено відповідність його основних положень європейським і світовим стандартам у галузі митної справи
На користь досконалості кодексу свідчить і той факт, що за неповних сім років, які пройшли з моменту набуття його чинності, до нього внесено лише 17 змін (для порівняння: до Закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" за цей же період внесено 32 зміни, до Закону "Про оподаткування прибутку підприємств" - 47, до Закону "Про податок на додану вартість" - 56).
"Звертаємо вашу увагу і на те, що суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності вже адаптувалися до правил і порядків митного контролю та митного оформлення переміщення товарів через митний кордон України, закріплених у кодексі і відповідних підзаконним актам. У разі різкої комплексної і радикальної зміни цих правил підприємцям доведеться вкотре ламати встановлену практику ведення бізнесу, враховуючи всі його економічні та фінансові аспекти та складові, що негативно позначиться не тільки на прогнозованості та прибутковості бізнесу, і може мати негативний вплив на стабільність загальної економічної ситуації на рівні держави", - повідомила прес-служба митниці.
Водночас, Митна служба визнає, що на сьогодні є необхідність удосконалення окремих положень Митного кодексу. "Чинний Кодекс потребує лише послідовного, поетапнго вдосконалення, скерованого на усунення окремих недоліків та прогалин, які здебільшого мають технічний характер, виявлених у процесі його практичного застосування, а також на приведення його у відповідність до законодавства Європейського Союзу і міжнародно-правових документів універсального характеру, до яких Україна приєдналася від моменту набрання чинності кодексу.
Нагадаємо, раніше Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва повідомив про початок роботи над новим Митним кодексом України. До цього Віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко заявляв, що після підготовки проекту Податкового кодексу уряд займеться кодифікацією митного законодавства.
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК