Місцеві вибори у Вінниці: Моргунов випереджає кандидатів від «ЄС» і «Слуги народу» із розгромним відривом

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Місцеві вибори у Вінниці: Моргунов випереджає кандидатів від «ЄС» і «Слуги народу» із розгромним відривом © Вінницька міськрада
Основні політичні гравці вже поставили своїх протеже в чергу на заселення вінницької «рукавички».

Напередодні місцевих виборів 25 жовтня за владу в Вінниці борються кілька груп впливу. За силою кожна з них сьогодні поступається групі колишнього прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, однак має шанс перетасувати місцеву політичну колоду.

Чинного мера Сергія Моргунова (висуванець «Української стратегії Гройсмана») готові підтримати 72% городян, які визначилися і готові прийти на вибори.

Його «конкурентом номер один» є висуванець «Європейської Солідарності» Сергій Кудлаєнко з підтримкою у 6% (серед тих, хто визначився і пообіцяв прийти на вибори).

Виходець з команди Гройсмана пройшов через парламент VIII-го скликання з командою Петра Порошенка і портфелем заступника голови комітету з питань державного будівництва, регіонального розвитку та місцевого самоврядування. У 2019 році балотувався в парламент як самовисуванець, поступився «слузі народу» Максиму Пашківському.

«Слугу Народу» на виборах мера Вінниці представляє чинний губернатор Вінницької ОДА Сергій Борзов. Він є третім кандидатом, який міг би конкурувати з Моргуновим і Кудлаєнком. Однак фінішував на старті та на сьогодні має 3% підтримки городян.

За президентства Петра Порошенка він обіймав посаду заступника голови Державного управління справами (з доволі частими і тривалими періодами в.о. голови). За часів Володимира Зеленського очолив ДУС, звідти і пішов у губернатори.

Дружина колишнього директора команди КВК «Вінницькі перці» Ірина Борзова - народна депутатка від «СН» і голова місцевого осередку політсили.

Серед інших кандидатів голоси розподілилися таким чином: Володимир Прудивус - 3%, Віктор Маліновський - 2%, Володимир Воловодюк - 1%, Сергій Кармаліта - 1%.

ZN.UA

ZN.UA

Серед партій, що претендують на портфелі у мьскраді, лідером є «УСГ». За даними муніципального опитування групи «Рейтинг», ще в лютому політсила показувала 13%, а зараз компанія Info Sapiens дає їй 42%. Рейтинг «Слуги народу» в місті завмер на позначці 13-15%, «Європейській Солідарності» від початку року вдалося наростити м'язи на 2%.

Четверте місце посідає «Опозиційна платформа-За життя», яка користується підтримкою 7% вінничан, які визначилися. «Батьківщину» і «Голос» готові підтримати 3% і 2% городян відповідно.

За «Радикальну партію Олега Ляшка», ВО «Свобода» і «Партію Шарія» готові проголосувати по 3% вінничан, які визначилися зі своїм вибором. «Силу і честь» підтримують 2%. У «Національного корпусу», «Громадянської позиції» та партії «УДАР» по 1%.

Досі не визначилися з вибором 11% вінничан, ще два відсотки опитаних повідомили, що не планують йти на вибори.

Підтримка «УСГ» найбільш сильна серед людей віком 30-39 років (47%) середнього достатку (42% опитаних повідомили, що грошей вистачає на все, крім купівлі квартири або будинку). Жінок серед потенційних виборців більше (41% проти 30% чоловіків).

Основний електорат «Слуги Народу» - молодь віком від 18 до 29 років (24%), що дозволяє «практично ні в чому собі не відмовляти» (44%). Чоловіків і жінок серед потенційних виборців порівну - по 12%.

«Європейську Солідарність» підтримують люди старші за 40 років (13% серед вікової групи 40-49 років і 14% - в групі 60+), середнього достатку (вистачає на все, крім нерухомості - 15%, практично ні в чому собі не відмовляємо - 14%). Чоловіків і жінок серед потенційних виборців практично порівну (12% і 10% відповідно).

«ОПЗЖ» готові підтримувати люди старшого покоління (16%) і низького достатку (11% відзначили, що їм не вистачає грошей навіть на харчування). Чоловіків і жінок серед потенційних виборців практично порівну (7% і 6% відповідно).

ZN.UA

ZN.UA

ZN.UA

Основними факторами, що впливають на вибір політсили, вінничани назвали солідарність з позицією партії у загальноукраїнських питаннях (33%) і симпатію до лідера (24%). На третьому місці - позиція політсили у місцевих питаннях (12%).

Дев'ять відсотків опитаних повідомили, що їм подобаються висунуті партією кандидати в мери і депутати міськради, ще 8% вважають її кращою альтернативою чинній місцевій владі. І лише 2% опитаних городян повідомили, що при виборі орієнтувалися на програму політсили.

Опитування проведене соціологічною компанією INFO SAPIENS від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень IRI. Дані збиралися в місті Вінниця 12-15 вересня 2020 методом телефонного інтерв'ю (CATI). Розмір вибірки становить n=600 постійних жителів міста віком від 18 років. Вибірка є репрезентативною. Статистична похибка не перевищує 4%.

*Це дослідження стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, висловлені в цьому документі, належать авторам і не обов'язково відображають погляди USAID або уряду Сполучених Штатів Америки.

Матеріал «Країна по поличках. ВІННИЦЯ» публікується в рамках нового проєкту ZN.UA «Країна по поличках», присвяченого місцевим виборам в Україні. Весь проєкт російською буде доступний тут: https://zn.ua/mestnye-vybory-2020/.

Поділитися
Дивіться спецтему: Місцеві вибори 2020
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі