"Міст до НАТО" для України може бути небезпечним для Альянсу – аналітики

Поділитися
Можливість майбутнього членства України в НАТО жваво обговорюється напередодні майбутнього саміту у Вашингтоні.

Десятки зовнішньополітичних експертів закликали членів Північноатлантичного альянсу уникати питання просування України до вступу в НАТО на саміті у Вашингтоні 9-11 липня. Вони попереджають, що якщо Україну приймуть, то Росія нападе на неї у майбутньому, а це "призведе до застосування статті 5 НАТО", яка вимагає союзників захищати члена Альянсу.

Аргумент статті 5 є поширеним серед тих, хто виступає проти членства України, але така публічна позиція понад 60 аналітиків дає змогу поглянути на аргументи, які, ймовірно, лунатимуть під час триденного заходу, пише Politico.

"Чим ближче НАТО наближається до того, щоб пообіцяти, що Україна приєднається до альянсу після закінчення війни, тим більшим для Росії є стимул продовжувати війну. Виклики, які створює Росія, можуть бути вирішені без залучення України до НАТО", − йдеться в листі, який є у розпорядженні видання.

Зазначається, що вступ України в НАТО може мати зворотні наслідки, зокрема "перетворення країни на місце тривалого протистояння між двома провідними ядерними державами світу" і зіграти на руку російському лідеру Володимиру Путіну, який стверджує, що це Москва проти Заходу.

Лист надіслали за ініціативи президента Американського інституту економічних досліджень Вільям Ругер і старшого наукового співробітника Фонду Карнегі за міжнародний мир Стівена Вертхайма.

Як зазначає видання, інші аналітики не згодні з такими твердженнями. Минулого тижня дослідники RAND Corp. написали, що союзники виграли б, якби на саміті запропонували Україні чіткі умови її майбутнього членства. Атлантична рада також наполягає на членстві України в НАТО, стверджуючи, що це довело б Києву, що підтримка Заходу не похитнеться.

В адміністрації президента США Джо Байдена, на жаль, вимушені зважати на те, яким буде твіт Дональда Трампа за результатами ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні. Тому в Білому домі дують на воду і наполягають, аби слова "запрошення для України" не звучали за жодних обставин і на жодному рівні. Однак внутрішньополітичний аргумент є лише одним із важливих пояснень, чому у Байдена категорично відкинули будь-які ідеї щодо реального початку вступу України до Альянсу.

Які ще існують причини? Про це директорка Центру "Нова Європа" Альона Гетьманчук детально пише у статті "Саміт Байдена. Чому Україну не запросять до НАТО, а в Америці все ще бояться Путіна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі