Служба безпеки України отримала звернення центр "Миротворець" про те, що передвиборчу кампанію кандидата в президенти та шоумена Володимира Зеленського фінансували спецслужби Російської Федерації, передає "Радіо Свобода". Те саме звернення "Миротворець" опублікував на своїй сторінці у Twitter.
"Наскільки я знаю, вчора ввечері отримали звернення. Будемо вивчати", – підтвердила отримання звернення речниця СБУ Олена Гітлянська.
У свою чергу в "Миротворці" зазначили, що 25 лютого отримали інформацію про те, що спецслужби РФ та створені ними незаконні терористичні угруповання "ЛНР" та "ДНР" брали безпосередню участь у фінансуванні кампанії Зеленського.
"Зокрема, згідно з наявними в Центрі "Миротворець" матеріалами листування, 25 лютого 2019 року офіцер російських спецслужб Пінчук Андрій Юрійович, після погодження з поки що невідомими особами, дав безпосередню вказівку фактичному власнику криптобіржі "WEX" і керівнику НЗФ Хавченку Дмитру Васильовичу періодично виводити з крипто валюти у готівкову форму значні суми грошей з метою подальшої їх передачі по наявним каналам задля фінансування передвиборчої кампанії кандидата в президенти Володимира Зеленського", - йдеться у зверненні.
Звернення "Миротворця" адресоване не лише СБУ, а й Верховній Раді та Раді національної безпеки та оборони.
Звернення Центру "Миротворець" до Ради Національної безпеки України, Служби безпеки України та Верховної Ради України pic.twitter.com/w94N8hMwbD
- ℳγrtvorets.center (@myrotvorets_) 7 квітня 2019 р.
Раніше Зеленського закликали вибачитися перед людьми із синдромом Дауна, людьми з інвалідністю, іншою сексуальною орієнтацією за свої не толерантні жарти. Окрім того, штабу Зеленського вже доводилося давати пояснення щодо його жартів, зокрема про порівняння України з порноактрисою. У "Команді Зе" заявили, що виступ актора в Юрмалі в 2016 році було просто сатиричним номером.
У неділю, 31 березня, відбувся перший тур виборів президента України. Для голосування на 199 територіальних округах в Україні і одному закордонному були відкриті майже 30 тисяч виборчих дільниць. Явка виборців склала 63,48%, у виборах взяли участь понад 18,5 мільйонів українців. На посаду голови держави претендували 39 кандидатів.
7 квітня ЦВК підбила підсумки першого туру виборів президента України й оголосила їх остаточні результати. Згідно з даними Центрвиборчкому, Зеленський отримав 30,24% голосів (понад 5,7 млн голосів), Порошенко - 15,95% (понад 3 млн голосів). На третьому місці опинилася Юлія Тимошенко з 13,40% (понад 2,5 млн голосів).
Жоден з кандидатів не зміг отримати підтримку абсолютної більшості виборців. Другий тур виборів голови держави призначено на 21 квітня. Докладніше про ставлення західних партнерів до виборів та кандидатів у президенти читайте в статті Тетяни Силіної "Аналіз кандидатів - версія Заходу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".