Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Ринкевичс переконаний, що миротворці, відправлені у разі подібного рішення в Донбас, не повинні бути представниками Росії і країн-членів НАТО.
"Про відправку миротворців необхідно буде дуже серйозно подумати і для цього повинні скластися відповідні умови", - заявив Ринкевичс, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на tvnet.lv.
Глава МЗС зазначив, що миротворці повинні отримати мандат міжнародних організацій. При цьому рішення про введення їх в Донбас, Ринкевичс вважає виправданим.
Також, за словами міністра, Росія може бути проти миротворців з держав-членів НАТО. Разом з тим Ринкевичс вважає, що миротворців з самої РФ бути не повинно.
18 лютого Рада національної безпеки і оборони України прийняла звернення до ООН і Євросоюзу щодо розгортання місій з підтримання миру та безпеки на території України. На засіданні РНБО президент України Петро Порошенко висловив думку, що найкращим форматом миротворчої місії для України буде поліцейська місія Євросоюзу.
В Європі поки стримано сприйняли ініціативу Києва. У Берліні її оцінили скептично, а міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр вважає, що для остаточного прийняття рішення необхідно досягти єдності думки, по-перше, всіх сторін конфлікту, а по-друге, з приводу того, які країни могли б прийняти в ній участь.
Постійне представництво України при ООН вже початок консультації в Нью-Йорку по залученню міжнародної миротворчої місії в Донбасі. При цьому постійний представник України в ООН Юрій Сергєєв стверджує, що є способи обійти вето Росії, яку вважають країною-агресором, під час прийняття рішення в Радбезі ООН.
Також глава МЗС Литви заявив, що миротворча місія в Донбасі можлива у разі відведення військ з обох сторін.