Глава української держави зазначив, що договір щодо миру із Російською Федерацією міг би складатися з двох окремих документів, інформує "Інтерфакс-Україна".
"Мирний договір із Росією може складатися із двох різних документів. Один із них має стосуватися гарантій безпеки для України, інший – безпосередньо її відносин із Російською Федерацією", - зазначив Зеленський.
Президент також підкреслив: "Я вважаю, це може бути два різні документи. Гарантії безпеки від тих, хто готовий до цих гарантій безпеки. І окремий документ із Росією. Москва хотіла б мати один договір, у якому є вирішення всіх питань. Однак усі не зовсім бачать себе за одним столом із РФ. Для них гарантії безпеки для України – це одне питання, а домовленості з РФ – це інше питання. Росія хоче, щоб усе було в одному документі, а люди кажуть: вибач, бачили, що було у Бучі, обставини змінюються".
Українська сторона дотримується Стамбульського комюніке і не змінювала своєї позиції на перемовинах з Росією, незважаючи на заяву голови МЗС РФ Сєргєя Лаврова. Про це повідомив голова переговорної групи Давид Арахамія.
Нагадаємо, за підсумками переговорів 29 березня очільник юридичної групи на переговорах України та Росії Олександр Чалий розповів, що гарантії безпеки повинні бути аналогом 5 статті НАТО. Це означає, що напад на нашу державу вважатиметься нападом на усіх підписантів. Також Чалий зазначив, що в разі їх узгодження наша сторона погоджується на постійний нейтралітет, позаблоковість та безядерність. Але ніщо не повинно суперечити праву на вступ України до ЄС.
Глава української делегацій Давид Арахамія розповів, кого Україна хоче бачити підписантами гарантій безпеки - країн-членів Радбезу ООН. Також він розповів, що дія документу не буде поширюватися на тимчасово окуповані території Донбасу та Криму, позаяк щодо них є ще не врегульовані питання.
Радник голови ОП Михайло Подоляк розповів, що питання Донбасу будуть обговорювати президенти України Володимир Зеленський та РФ Владімір Путін. Окремим пунктом також буде винесено питання Криму. Наша сторона запропонувала зафіксувати позиції України та Росії стосовно півострова на 15 років.