Про це у своїй статті для DT.UA пише директор Національного інституту стратегічних досліджень, радник президента України Володимир Горбулін. На його думку, від реакції Києва на пропозицію буде залежати подальше становлення реального суверенітету України.
"Швидше за все, це й буде своєрідний момент істини, точка біфуркації на шляху становлення нашого реального, а не формального суверенітету: чи будемо ми намагатися шукати шляхи компромісу щодо моделі, запропонованої українськими і західними (де-факто - проросійськими) миротворцями, чи, знову апелюючи до відомого роману М.П'юзо, проявимо себе "сицилійцями", готовими піти до кінця?", - задається питанням автор.
Горбулін пояснює, що подібна позиція не передбачає повної відмови від пошуку компромісів, проте виключає поступки по принципових для України питань.
"Однак точно так само потрібно розуміти, що встановлення миру на прийнятних для нас умовах буде пов'язане з титанічними зусиллями. Причому - у багатьох сферах відразу. Це ще й той момент, коли, можливо, доведеться показати нашу готовність бути навіть ірраціональними, але наполягти на своєму", - уклав він.
Раніше науковий директор Інституту Євроатлантичного співробітництва.Олександр Сушко у своїй статті для DTUA писав, що наразі в міжнародній політиці відсутні передумови для укладення "великої геополітичної угоди" між Москвою та країнами Заходу, оскільки сторони не довіряють одна одній і не поділяють корінних інтересів.
Детальніше про зовнішню політику нової адміністрації США та її можливі наслідки для України читайте у статті Володимира Горбуліна "Ось будинок, який будує Трамп..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".