Мінстратегпром провалив імплементацію закону «Про оборонні закупівлі»

ZN.UA Ексклюзив Документ
Поділитися
Мінстратегпром провалив імплементацію закону «Про оборонні закупівлі» © Укроборонпром
Через неефективну роботу Мінстратегпрома Україна може не отримати оборонну продукцію із США не тільки в цьому, а й у 2022 році.

Міністерство стратегічних галузей промисловості провалило імплементацію закону «Про оборонні закупівлі», пише Дмитро Менделєєв у статті для ZN.UA «Мінстратегпровал».

Про провал свідчить, зокрема, лист колишнього заступника міністра оборони Олександра Миронюка до Мінстратегпрому з проханням дати роз'яснення щодо спрямування військовим відомством як державним замовником цінових запитів про вартість предмета закупівлі учасникам відбору, зареєстрованим в електронному реєстрі, якщо закупівлі передбачається здійснювати через міжнародні спеціалізовані організації.

«Цілком очевидно, що відставний заступник міністра, користуючись чиновницьким епістолярним жанром, в досить м'якій формі вказав Мінстратегпрому в першу чергу на те, що оборонні закупівлі по лінії міжнародних спеціалізованих організацій в поточному році відбутися не можуть, оскільки стаття 11 згаданого закону передбачає перевірку цінових пропозицій іноземних контрагентів в Електронному реєстрі учасників відбору і виконавців державних контрактів на наявність або відсутність аналогічних пропозицій з боку українських підприємств», - пояснює Менделєєв.

Станом на 1 жовтня на сайті Мінстратегпрома з'явилося лише 24 відомчі накази щодо внесення до Електронного реєстру суб'єктів господарювання для участі в оборонних закупівлях. При цьому номенклатура робіт, товарів і послуг, які щорічно закуповуються Міноборони, становить понад 130 тисяч найменувань.

«Простіше кажучи, Мінстратегпром своєю бездіяльністю зі створення реєстру позбавив Україну можливості здійснення оборонних закупівель по лінії агентств NATO Communications and Information agency і NATO Support and Procurement Agency, а також за Програмою уряду США «Міжнародні військові продажі». Яких вам ще «Джавелін» не вистачає? Може, президент Зеленський даремно домовляється з міністром оборони США Ллойдом Остіном про додаткову військову допомогу на суму $60 млн?» - пише автор ZN.UA.

За його словами, через неефективну роботу Мінстратегпрома, Україна й основний обсяг допомоги в поточному році не отримає. «Ще під великим питанням поставки оборонної продукції з США у 2022 році», - додає Менделєєв.

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України створено в липні 2020 року. Однак після року неефективної роботи доцільність існування Мінстратегпрома опинилася під питанням: крім провалу імплементації закону «Про оборонні закупівлі», міністерство не змогло розробити новий закон про військово-промислової політику, створити Агентство передових технологій і виконати низку інших важливих завдань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі