Мінсоцполітики вирішило відмовити депутатам у безкоштовних перельотах і компенсації за житло

Поділитися
Депутатів взяли за пільги © Андрій Товстиженко, DT.UA
Шанси на те, що законопроект буде затверджений у нинішньому вигляді, невеликі. Опитані парламентарії підтримують ініціативу про службові квартири і скасування низки дрібних пільг, наприклад, безкоштовного паркування.

Міністерство соціальної політики України розробило законопроект поправок до закону "Про статус народного депутата", який припускає радикальне скорочення витрат, не пов'язаних безпосередньо з законодавчою діяльністю депутатів, а також обнулення більшості соціальних гарантій діючих і колишніх парламентарів. Зокрема, пише видання "Коммерсант-Украина", пропонується скасувати грошову компенсацію за депутатські квартири, замінивши її нормою про тимчасове надання службового житла. Передбачено позбавлення депутатів права на безкоштовні путівки, страхування, санаторно-курортне обслуговування на пенсії.

Крім того, автори документа вважають за необхідне скасувати виплати безробітним депутатам, які склали повноваження (зараз їм виплачується близько 14 тис. грн в місяць протягом року, а після - 7 тис. грн на місяць до настання пенсійного віку), і пільговий механізм обліку стажу при розрахунку пенсії колишніх депутатів. У міністерстві мають намір скасувати безкоштовні квитки для народних обранців на внутрішні рейси і лише депутатам-мажоритарникам, обраним за межами Києва, компенсувати витрати на поїздки і перельоти, але не більше 50 рейсів на рік.

Окремої уваги заслуговує норма про обов'язкове відвідування пленарних засідань Ради та засідань комітетів - у разі відсутності на робочому місці без поважних причин запропоновано не виплачувати депутату заробітну плату за день прогулу і штрафувати в розмірі однієї мінімальної зарплати.

Шанси на те, що законопроект буде затверджений в нинішньому вигляді, невеликі. Опитані парламентарії підтримують ініціативу про службові квартири і скасування низки дрібних пільг, наприклад, безкоштовного паркування. В той же час як у Партії регіонів, так і в опозиції критикують деякі ключові пропозиції Мінсоцполітики.

Так, народний депутат Володимир Олійник (Партія регіонів) виступив проти обмеження безкоштовних авіаперельотів. "На це ми не погодимося. Що ж тепер, депутатам, обраним за партійним списком, не зустрічатися з виборцями? Адже це частина їх роботи!" - заявив він. Олійник також розкритикував ідею скасування грошових виплат колишнім парламентаріям: "Депутату потрібно час для працевлаштування - півроку або рік. Потрібен час на перекваліфікацію. Хоча те, що зараз термін цих виплат не обмежений, неправильно".

"В суспільстві існує стереотип, що депутати - мільйонери, але це не так. І депутатам треба десь жити і літати в округи. Інше питання, що це повинні бути перельоти по роботі, а не на відпочинок,- заявив перший заступник голови регламентного комітету Ради Валерій Карпунцов ("УДАР").- Проведіть порівняльний аналіз - які кошти виділяються на роботу офісів депутатів у країнах Європи. Так от, у нас суми набагато менші".

Карпунцов між тим підтримав ініціативу про скасування фінансової допомоги депутатам попередніх скликань: "Не повинно бути ніяких виплат колишнім парламентаріям. Якщо депутат виправдав довіру громадян - його переобирають, якщо ні - нехай йде на біржу праці". Слід зазначити, що в 2013 році на ці цілі було виділено 42 млн грн.

У "Батьківщині" наполягають, що необхідно скасовувати пільги не тільки депутатам, а й іншим представникам влади. "Довічне утримання депутатів у відставку - це дикість. Але точно така ж дикість - 13 президентських резиденцій, кошторис ремонту яких відповідає середньому розміру обласного бюджету",- заявив перший заступник голови регламентного комітету, Андрій Пишний ("Батьківщина"). Він нагадав, що його фракція пропонує знайти кошти для Мінсоцполітики за рахунок скорочення бюджетів Державного управління справами, МВС, Генпрокуратури і ряду інших відомств. !zn

Читайте також:

За півроку роботи Рада прийняла лише 37 законів з 2 тис. ініціатив

Кабмін побив власний рекорд за видатками на квіти

Регіонали заявили, що ще встигнуть скасувати собі пільги до 2017 року

Рада відмовилася урізати пільги президента і депутатів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі