За словами міністра, близько 28% населення України живуть за межею бідності. А в нинішній системі до прожиткового мінімуму прив'язані безліч різних виплат: з посиланням на нього сьогодні діють більше 100 нормативно-правових актів.
Крім цього, величина прожиткового мінімуму застосовується і при оподаткуванні, оскільки на базі прожиткового мінімуму визначається соціальна податкова пільга, а також до показника прожиткового мінімуму прив'язані розмір судових зборів, штрафів і т. д. Тому на сьогодні прожитковий мінімум фактично втратив функцію визначення мінімального рівня забезпеченості, а став швидше фінансовим показником.
Тому керівник комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова ініціювала створення робочої групи щодо підвищення прожиткового мінімуму, створенню методології його визначення та осучаснення. Після чого у Раду буде подано відповідний законопроект.
Як повідомлялося, в 2020 році уряд підвищить прожитковий мінімум на 160 гривень. З 1 січня 2020 року прожитковий мінімум становитиме 2027 грн.
Нагадаємо, що 15 вересня проект закону (№2000) про державний бюджет України на 2020 рік був внесений у Верховну Раду і переданий на розгляд керівництву парламенту.