Як стало відомо ZN.UA від джерел у МЗС, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга планує зміни в керівництві міністерства. Зокрема, він вже вніс подання на призначення нинішніх посла з особливих доручень у МЗС (посол в Естонії в 2018 — 2023 роках) Марʼяни Беци, радника з міжнародних питань заступниці голови Верховної Ради України Олени Кондратюк (посол в Латвії в 2019 — 2022 роках) Олександра Міщенка та посла в Нідерландах Олександра Карасевича заступниками міністра, а першим заступником — представника України при Організації Об'єднаних Націй Сергія Кислиці. Заступником міністра також залишиться Євген Перебийніс.
Олександра Карасевича назначили послом України в Нідерландах у червні 2023 року, тобто термін його повноважень і близько не завершився. За інформацією джерел ZN.UA, на його місце претендує генеральний прокурор України Андрій Костін.
Новий глава МЗС в своєму останньому листі, які він щотижня розсилає співробітникам міністерства, так характеризує кандидатури для нових призначень: "Всі вони — порядні та професійні дипломати, патріоти України. Разом з ними будемо будувати нову структуру МЗС".
Нагадаємо, 6 вересня парламент підтримав подання президента Володимира Зеленського щодо призначення новим міністром закордонних справ України Андрія Сибіги. З квітня цього року він був першим заступником Дмитра Кулеби, який очолював Міністерство закордонних справ з весни 2020 року.
На роботу в МЗС новий міністр перейшов з офісу президента, де в ролі заступника Андрія Єрмака з травня 2021 року займався питаннями зовнішньої політики та розвитку стратегічного партнерства. Колишній глава МЗС Павло Клімкін припустив, що новопризначений очільник відомства зможе краще порозумітися з ОП, адже він там працював, і ці структури будуть краще взаємодіяти. До цього Сибіга п’ять років працював Надзвичайним і Повноважним Послом України у Туреччині, а раніше очолював Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України.
У статті "Гра в імітацію. Чому прізвища нових міністрів нічого не значать" редакторка відділу внутрішньої політики Інна Ведернікова розставляє акценти на здійснених і не здійснених парламентом ротаціях, а також на завданнях, які мають виконувати нові міністри. Під "керівництвом" старого глави уряду, на зміну якого Банкова так і не пішла.