Міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахіан заявив, що провів переговори з принцом Фейсалом бін Фарханом на зустрічі в Йорданії цього тижня, повідомляє FT. Він зазначив, що це прояв прагнення Тегерана послабити напруженість у відносинах зі своїм сусідом.
Це перша зустріч між міністрами закордонних справ Ірану та Саудівської Аравії з 2017 року.
Напруженість між переважно шиїтською Ісламською республікою та сунітським королівством зросла в останні місяці, оскільки Тегеран звинуватив Саудівську Аравію та інші іноземні держави у розпалюванні найсильнішого за останні роки спалаху заворушень в Ірані.
Минулого місяця західні чиновники заявили, що Вашингтон та Ер-Ріяд підозрюють, що Іран готував неминучий напад на Саудівську Аравію.
"Цього нападу, швидше за все, не сталося через тісне співробітництво у сфері безпеки між Саудівською Аравією та США", - заявив минулого місяця Бретт Макгурк, координатор Білого дому Близького Сходу.
Ер-Ріяд і Тегеран розірвали дипломатичні відносини у 2016 році після того, як посольство королівства в Ірані було розграбовано під час протестів, викликаних стратою високопоставленого священнослужителя шиїта в Саудівській Аравії.
Ворожість між двома країнами посилилася після того, як Ер-Ріяд підтримав кампанію "максимального тиску" колишнього президента США Дональда Трампа проти Ірану.
У вересні 2019 року офіційні особи США та Саудівської Аравії звинуватили Тегеран у ракетній атаці та атаці безпілотників на нафтову інфраструктуру королівства, внаслідок якої тимчасово припинився видобуток половини сирої нафти.
Спроби послабити напруженість між суперниками розпочалися минулого року після того, як в Іраку пройшли секретні переговори між саудівськими та іранськими чиновниками.
Але офіційні особи неодноразово попереджали, що прогрес йде повільно, а Саудівська Аравія розчарована тим, що Іран не хоче робити більше, щоб використати свій вплив на повстанців-хуті в Ємені, щоб допомогти покласти край більш ніж семирічній громадянській війні в цій країні.
Саудівська Аравія очолила арабську коаліцію, яка у 2015 році здійснила військове втручання у конфлікт у Ємені, щоб протистояти хуті, та звинувачує Тегеран у постачанні зброї повстанцям, включаючи ракети та безпілотники, запущені на територію королівства.