Міністр розвитку громад не вважає, що, створивши Конгрес місцевих і регіональних влад, Зеленський зайшов на територію Кабміну

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Міністр розвитку громад не вважає, що, створивши Конгрес місцевих і регіональних влад, Зеленський зайшов на територію Кабміну Олексій Чернишов розповів, навіщо Зеленський створив Конгрес місцевих і регіональної влад © Василь Артюшенко, ZN.UA
Чернишов заявив, що робота Конгресу місцевих і регіональних влад повністю синхронізована з роботою уряду і Мінгрегіону.

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов не вважає, що створення Конгресу місцевих і регіональних влад при президенті України є посяганням на повноваження уряду і профільного міністерства.

«Навіщо Конгрес? При президенті України завжди існував дорадчий орган як канал прямого зв'язку президента і його вертикалі з регіонами. Він міг змінювати назви... Зараз, при президенті Володимирові Зеленському, трансформувався в Конгрес місцевих і регіональних влад. Це пов'язано ще і з тим, що регіони в результаті децентралізації і нового адміністративно-територіального поділу потребують додаткової комунікації. Але запевняю вас в тому, що те, що відбувається немає ні найменшого протиріччя. Більш того, порядок денний Конгресу на сто відсотків синхронізовано з роботою уряду і, в першу чергу, нашого міністерства. Думаю, якщо ви уважно стежили, то помітили, яку роль в його роботі грали і міністерство, і міністр», - підкреслив Чернишов.

Він висловив упевненість, що Конгрес необхідний, і його створення лише допоможе Мінрегіону продовжувати впровадження реформи децентралізації.

«Президент виступив об'єднуючим суб'єктом, який структурував ролі учасників, причетних до формування державної регіональної політики та прийняття законодавства, що уряду лише в поміч. І мені як міністру вистачає повноважень, щоб координувати реформу. І ніякої конкуренції тут немає», - зазначив міністр.

Він нагадав, що при Кабінеті міністрів працює Міжвідомча комісія на чолі з прем'єр-міністром. Першим заступником голови комісії є очільник Мінгрегіону.

«Весь сенс існування і діяльності нашого міністерства полягає в перманентній взаємодії з головами громад, районними та обласними радами та їх депутатами. Ми на щоденному і постійному зв'язку з районними та обласними державними адміністраціями, а також з парламентським комітетом і профільними асоціаціями», - пояснив Чернишов.

За словами міністра, ніякої війни центральної влади з мерами не було.

«Інше питання, що деякі мери свідомо ігнорували рішення уряду в контексті пандемії - це історія про їхню відповідальність - перед людьми, в першу чергу», - резюмував керівник Мінрегіону.

Чому мерів запрошують пити каву і вирішувати проблеми на Банкову, а не до Мінрегіону? Чи є у влади 300 голосів для голосування за Конституцію і остаточну зміну правил гри? За допомогою яких інструментів Центр може реально приструнити регіональні еліти? Хто смикатиме префекта за ниточки і чи стане громада юридичною особою? Що буде з Києвом і законом про столицю? Чи віддадуть мерам 80% податку на доходи фізосіб (ПДФО) і частину податку на прибуток, за що бореться Асоціація міст? Скільки в Україні неспроможних громад і як виживатимуть сільські об'єднані територіальні громади (ОТГ) після відкриття ринку землі?

Про це читайте завтра в інтерв'ю Інни Ведернікової з міністром розвитку громад і територій Олексієм Чернишовим у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі