Віце-прем'єр, міністр оборони 3 Томаш Семоняк хоче зробити Україну однією з головних тем на саміті НАТО у Варшаві в 2016 році.
"Хочемо, щоб партнерство НАТО з Україною було одним з найважливіших тем на порядку денному саміту НАТО у Варшаві в 2016 році... В контексті саміту НАТО у Варшаві, ми б дуже хотіли, щоб партнерство НАТО з Україною було одним з найважливіших тем на порядку денному", - сказав Семоняк.
Також він підкреслив, що військові навчання Rapid Trident-2015, які на даний момент проходять в Львівській області, - "це доказ того, що Польща є одним з найближчих партнерів України, особливо в Альянсі".
За словами Семоняка, Росія безпідставно вважають дані вчення загрозою мирного процесу в Донбасі, так як ці військові маневри є повністю прозорими і відповідають нормам міжнародного права.
"Це дуже несправедливі звинувачення, оскільки це циклічні вчення і вони проходять вже багато років", - підкреслив міністр оборони Польщі.
24 липня Україна, Литва і Польща підписали технічну угоду щодо спільної військової бригади ЛитПолУкрбриг. Угода, що доповнює договір про створення бригади, підписали у Львові міністри оборони трьох країн Юозас Олекас, Томаш Семоняк і Степан Полторак.
Угода про створення польсько-литовсько-української бригади був підписаний у вересні 2014 року. Спільна бригада буде використовуватися в операціях під егідою ООН і ЄС. Верховна Рада схвалила створення литовсько-польсько-української бригади 4 лютого.
Серед головних завдань нового військового підрозділу - участь у міжнародних зусиллях щодо збереження миру, зміцнення військового співробітництва в регіоні і створення основ для утворення бойової групи Євросоюзу.
Перші вчення ЛитПолУкрбриг можуть відбутися вже восени. Всього в бригаді повинні служити 4,5 тисячі солдатів, а штаб буде розташований в Любліні. Підрозділ буде складатися з трьох національних батальйонів, які будуть розташовані кожен у своїй країні.