Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов прокоментував рішення суду, яке дозволило Олександру Онищенкові балотуватися до Верховної Ради. Раніше суд зобов'язав ЦВК зареєструвати втікача-депутата Онищенка кандидатом, тому що він нібито "представляв Україну на кінних змаганнях", повідомляє Громадське.
"Міністерство молоді і спорту з серпня 2016 року і донині не направляло і не фінансувало участь Олександра Онищенка в міжнародних змаганнях. Також, згідно з наказом міністерства молоді і спорту №5286 від 28.12.2018, зазначена особа не входить до основного чи резервного складу національної збірної команди України з кінного спорту на 2019 рік. Отже, він не може офіційно представляти Україну на міжнародних змаганнях. Всеукраїнська федерація кінного спорту також не погоджувала з Міністерством ніяких відряджень Онищенка для участі у спортивних змаганнях", - зазначив Жданов.
Раніше ЦВК відмовила Онищенкові в реєстрації, бо той з 2016 року не проживає на території України, тоді як кандидат повинен проживати в країні останні п'ять років перед виборами. Проте, за даними "Слідство.інфо", суд зобов'язав ЦВК зареєструвати Онищенко кандидатом, тому що він нібито "представляв Україну на кінних змаганнях".
до Речі, на сайті Всеукраїнської федерації кінного спорту у списках національної збірної на 2019 рік, затвердженої 28.12. 2018 р., Онищенка немає.
Як повідомлялося, 27 липня минулого року в НАБУ відзвітували про завершення досудового розслідування справи про розкрадання коштів "Укргазвидобування". Основним підозрюваним у "газовій справі" є народний депутат Олександр Онищенко. Він не з'явився в прокуратуру для вручення обвинувального акта, і суд дозволив заочне провадження по "газовій справі".
За даними слідства, Онищенко є організатором і керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд гривень від реалізації природного газу. Внаслідок таких дій "Укргазвидобуванню" (100% акцій належать "Нафтогазу") нанесені збитки на суму понад 740 млн гривень.
Слідство встановило причетність до участі у "газовій схемі" 29 осіб. Серед них - двоє близьких людей, які виконували роль організаторів, решта - працівники "Укргазвидобування", юрист, фінансисти, керівники компаній.
Вісім підозрюваних визнали свою провину і уклали угоди зі слідством. Розслідування ролі ще 12 осіб також завершено: обвинувальні акти щодо них направлені до суду. Сім підозрюваних, у тому числі і Онищенко, перебувають у розшуку.
Розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із "Укргазвидобуванням", почалося в грудні 2015 року. В липні 2016 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. На момент голосування він вже втік за кордон. Нині депутат перебуває в національному розшуку.