Міністр юстиції 3 повідомляє прес-служба Міністерства юстиції у вівторок.
"Попереднє ознайомлення з рішенням ЄСПЛ засвідчило, що суд, вивчивши всі скарги Юлії Тимошенко, визначив більшість з них неприйнятними.... зокрема.... щодо неналежних умов утримання під вартою та відбування покарання, щодо ненадання належної медичної допомоги, щодо здійснення відеоспостереження", - прокоментував він оприлюднене у вівторок Європейським судом рішення.
Лавринович звернув увагу, що в рішенні суду визнано відсутність порушень на жорстоке поводження під час перевезення до лікарні. Також вказав на відсутність порушень при розгляді звернення щодо неефективного розслідування скарг Тимошенко на жорстоке поводження.
"Звичайно, ми приймаємо до уваги порушення с.5 Конвенції у зв'язку з тим, що заявниці було обрано запобіжний захід у вигляді затримання з метою забезпечення її участі у засіданнях суду. Слід звернути увагу на те, що стаття 5 Конвенції діє з моменту затримання особи і до моменту винесення обвинувального вироку судом першої інстанції. І тому констатація порушення права на особисту свободу не може мати наслідком звільнення особи, що відбуває покарання на підставі вироку суду", - зазначив міністр.
Євросуд визнав незаконним арешт Тимошенко, а справу - політично мотивованою
Лавринович також зазначає, що у рішенні ЄСПЛ також констатовано відсутність політичних мотивів затримання Тимошенко, а порушення статті 18 Конвенції визначено у зв'язку з тим, що фактичне затримання заявниці було покаранням за неповагу до суду.
Як повідомлялося, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) встановив політичну мотивацію арешту екс-прем'єра Тимошенко у "газовій справі" і порушення її прав у зв'язку з арештом. Відповідне рішення ЄСПЛ оголосив у вівторок. !zn
Читайте також:
Депутати Європарламенту вимагають негайно звільнити Тимошенко
Захист Тимошенко буде домагатися її звільнення на підставі рішення Євросуду
Європейський суд визнає правоту Тимошенко, але не звільнить її, - адвокат екс-прем'єра