Мільярд за встановлення веб-камер на виборах отримає російська компанія

Поділитися
© sibnovosti.ru
Іншого виконавця, крім російської фірми, на встановлення веб-камер на виборчих дільницях просто немає. Мільярд гривень дістанеться компанія «Ситроникс», яка в Росії отримала за аналогічну роботу 13 млрд руб. (3,5 млрд грн).

Реалізовувати рішення про організацію відеоспостереження за виборами буде, швидше за все, російська компанія, яка займалася цим і на президентських виборах у Російській Федерації, причому на безконкурсній основі, повідомив голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал.

«Я підозрюю, більше того, я майже впевнений, що в цьому випадку (не може бути - ред.) іншого виконавця, ніж відома російська фірма, яка забезпечувала відеоспостереження на виборах у Росії», - заявив Шаповал у прямому ефірі на Радіо «Ера -FM» в середу, 25 липня.

Коментуючи положення закону про те, що організація відеоспостереження повинна здійснюватися за процедурою одного учасника, глава ЦВК відзначив, що «існують такі випадки, коли тендер неможливий через те, що немає іншого виконавця, ніж конкретний».

Раніше народний депутат Валерій Коновалюк (фракція Партії регіонів) повідомив, що організовувати відеоспостереження за виборами в Україні буде російська компанія «Ситроникс».

На виборах президента Росії 4 березня відеокамери були встановлені на 90 тис. дільниць. Вартість проекту склала 13 млрд руб. (3,5 млрд грн).

- На виборах українцям покажуть в онлайні процес голосування, але не підрахунок голосів

Як повідомлялося, Верховна Рада внесла зміни до державного бюджету, виділивши 996 млн грн на організацію відеоспостереження за виборами до Верховної Ради.

Раніше Шаповал повідомив, що ЦВК лише визначить технічне завдання з організації відеоспостереження, а фактично виділеними на цю мету грошима буде розпоряджатися Кабінет міністрів.

«Наскільки я розумію, левова частка відповідної роботи буде проведена Кабінетом міністрів. Сподіваюся на це. За законом, Кабмін повинен забезпечити закупівлю та тестування обладнання, інші роботи. До речі, парадокс полягає в тому, що ЦВК – розпорядник відповідних коштів, а фактично розпоряджатися ними буде Кабмін. Він стане реально оперувати грошима – тими грошима, якими ми формально будемо розпоряджатися», - сказав він. !zn

Читайте також:

Імітація прозорості

Глава ЦВК не хоче відеоспостереження на виборах: Ми не настільки багаті

«Опора» закликала встановити відеоспостереження підрахунку голосів на виборах

Рада вирішила обладнати виборчі дільниці веб-камерами майже на мільярд гривень

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі