США виступають проти мілітаризації півострова і порушення прав людини в окупованому Криму, заявив посол США Джеймс Гілмор на Постійній раді у Відні 8 жовтня, повідомляється на сайті американської місії при ОБСЄ.
"Близько 24000 молодих жителів Криму були призвано до Збройних сил Росії, що, як ми вже зазначали раніше, суперечить міжнародному праву і є частиною зусиль Росії по мілітаризації півострова. Ми вимагаємо від Росії припинити кампанію примусового призову жителів Криму", - зазначив Гілмор.
За його словами, російські окупаційні власті продовжують знущатися над кримськими татарами та етнічними українцями, обмежуючи їх свободу вираження думок і право на мирні зібрання. Їх переслідують і кидають до в'язниці лише за те, що вони "наважилися висловити свою незгоду з російською окупацією Криму або за здійснення свого права на свободу релігії або переконань".
Гілмор висловив стурбованість про те, що 1 жовтня окупаційна влада в Севастополі провели скоординовані рейди як мінімум в 10 будинках, що належать Свідкам Єгови в результаті яких чотири людини були заарештовані за звинуваченням у злочинній «екстремізмі» тільки за те, що сповідували свою віру.
Посол США закликав Росію звільнити віруючих, покласти край систематичним репресіям в Криму, і звільнити всіх українських політв'язнів.
"Сполучені Штати повністю підтримують суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо передбачувану анексію Криму Росією - силою. Ми приєднуємося до наших європейських і іншим партнерам в заяві про те, що наші санкції проти Росії щодо Мінська залишаться в силі до тих пір, поки Росія повністю не виконає свої мінські зобов'язання. санкції щодо Криму будуть залишатися в силі до тих пір, поки Росія не поверне повний контроль над півостровом Україні ", - резюмував Джеймс Гілмор.
Як повідомлялося раніше, у зв'язку з тим, що Росія поводить цілеспрямовану і систематичну політику мілітаризації, в тому числі серед дітей на всій території окупованого Криму, Офіс Генерального прокурора направив дев'ятого повідомлення в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду. Матеріали зібрали співробітники прокуратури Криму разом з правозахисниками неурядової громадської організаціїї "Кримська правозахисна група» на основі моніторингу державних програм РФ і «нормативно-правової бази» окупаційних органів.
У інформповідомленнях в Офіс прокурора МУС правозахисники виклали факти навчання дітей тактиці і стратегії військових дій, влаштуванню сучасної стрілецької зброї, стрільбі, яку проводять в тому числі і кадрові офіцери Міноборони РФ. А також вказали, що пропаганда, спрямована на забезпечення добровільної записи в армію жителів окупованих територій, заборонена ст. 51 Четвертої Женевської конвенції. У Криму така пропаганда є не тільки порушенням міжнародного гуманітарного права, а й засобом здійснення військового злочину у вигляді примусу до служби в збройних силах країни-агресора.