Україна готова врахувати зауваження спостережної місії ОБСЄ щодо парламентських виборів 2012 року, проте відзначає, що деякі оцінки місії мають політичне забарвлення.
Про це йдеться в заяві українського МЗС, оприлюдненій у відповідь на остаточний звіт ОБСЄ щодо виборів в Україні 28 жовтня 2012 року.
"Українська сторона врахує їх (зауваження місії про недоліки виборів - прим. ред.) у своїй роботі з поліпшення виборчого законодавства та приведення його у повну відповідність з найвищими міжнародними нормами та стандартами. В цьому процесі ми готові до продовження конструктивної і плідної взаємодії з провідними міжнародними експертами, зокрема, БДІПЛ ОБСЄ", - йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства.
При цьому в МЗС вважають, що деякі оцінки, що містяться в остаточному звіті, "мають помітне політичне забарвлення".
"Розраховуємо, що така авторитетна міжнародна інституція в сфері спостереження за виборами, якою є БДІПЛ ОБСЄ, буде неухильно дотримуватися власних декларованих неупереджених і професійних підходи до процесу виборчого моніторингу", - зазначили у відомстві.
Разом з тим у МЗС наголосили, що в остаточному звіті ОБСЄ щодо виборів в Україні є багато позитивних оцінок.
Зокрема, місія високо оцінила дотримання принципів багатопартійності і змагальності у виборчому процесі, функціонування Державного реєстру виборців, зазначила активний характер передвиборної кампанії. Спостерігачі також вказали на мирний і спокійний характер проведення голосування.
"Ми цінуємо безпрецедентну увагу, яку було продемонстровано міжнародними спостерігачами, в тому числі БДІПЛ ОБСЄ, виборчого процесу в Україні. Свідченням цього стало направлення на запрошення української сторони рекордної кількості в історії моніторингу за парламентськими виборами в Україні спостерігачів - близько 4 тисяч від міжнародних організацій та іноземних держав.
При цьому місія БДІПЛ була сформована з понад 600 осіб з близько 40 країн світу. Розглядаємо це як визнання міжнародним співтовариством важливості і особливої ролі України в забезпеченні подальшого демократичного розвитку і стабільності в регіоні", - наголошується в заяві МЗС.
Нагадаємо, вибори до Верховної Ради пройшли 28 жовтня 2012 року. Після голосування в ОБСЄ назвали ці вибори "кроком назад у порівнянні з попередніми". !zn
Читайте також:
Україна очолила ОБСЄ
Янукович: Результати 2012 виявилися значно гіршими, ніж очікувалося
Рівень підкупу на парламентських виборах побив усі рекорди
Російські спостерігачі визнали вибори в Раду прозорими