Меркель та Макрон поговорили по телефону з Путіним про Україну

Поділитися
Меркель та Макрон поговорили по телефону з Путіним про Україну Телефонна розмова, що її провели Меркель і Макрон, стосувалася Мінських угод © Angela Merkel / Instagram
Йшлося про виконання Мінських домовленостей після обрання нового президента.

Після обрання в Україні нового президента політика щодо України почала непомітно мінятися. От тільки незрозуміло, що це принесе нашій країні.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон у вівторок, 21 травня, провели спільну телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним, повідомив речник німецького уряду Штеффен Зайберт, передає DW.

Політики обговорили, як можна сприяти втіленню Мінських домовленостей після обрання нового президента України. Меркель та Макрон знову розкритикували нещодавні укази Путіна про спрощення надання російського громадянства українцям, зазначив Зайберт, йдеться у повідомленні на сайті німецької канцлерки.

Окрім того, Меркель та Макрон підкреслили, що Росія зберігає місце в Раді Європи, але наголосили на необхідності знайти швидке вирішення "ще відкритих питань", щоб вона могла залишатися повноцінним членом.

Нагадаємо, Росія кілька років тому перестала сплачувати членські внески, що могло призвести до її формального - за борги - виключення з Ради Європи, на чому наполягали деякі члени цієї організації, зокрема, Грузія і Україна. Минулого тижня Комітет міністрів Ради Європи досяг компромісу, що відкриває шлях для повернення Росії права голосу в ПАРЄ.

Інші теми, які обговорили лідери трьох держав, - ситуація в Сирії та навколо Ірану.

Тим часом у Кремлі заявили, що під час телефонної розмови обговорювалася ситуація довкола "внутрішньоукраїнської кризи" та з урахуванням зміни української влади. Як зазначається у повідомленні на сайті російського президента, сторони погодилися стосовно "безальтернативності" мінських домовленостей як основи мирного врегулювання на Донбасі.

Крім того, Путін нагадав про "пріоритетність" набуття в Україні чинності законом про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей, проведення амністії, розмежування сил та налагодження прямого діалогу Києва з Донецьком та Луганськом. У повідомленні на сайті Кремля також вказується, що Путін "звернув увагу" співрозмовників на ухвалений Верховною Радою "дискримінаційний" закон про українську мову як державну та висловив нерозуміння щодо відмови окремих держав розглянути відповідне питання на засіданні Ради Безпеки ООН.

Нагадаємо, 20 травня, коли Володимир Зеленський склав присягу президента України під час урочистого засідання Верховної Ради, канцлер Німеччини заявила, що ФРН "також і в майбутньому активно підтримуватиме Україну на своєму шляху до реформ та її праві на суверенітет і територіальну цілісність".

Як повідомив Володимир Зеленський у неділю ввечері президент Франції Еммануель Макрон ще в той же день привітав його з перемогою на виборах президента України.

Нагадаємо, в 2016 році російський пранкер Володимир Кузнєцов під ніком "Вован" опублікував аудіозапис, в якій розмовляє з президентом Петром Порошенком від імені президента Киргизії Алмазбека Атамбаєва, обіцяючи залагодити питання з купівлею його Липецької фабрики. За даними Адміністрації президента, до провокації з "пранком" Порошенка причетні спецслужби РФ і співробітники МЗС Киргизстану.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі