Меркель розкритикувала кандидата в канцлери Німеччини Мерца за співпрацю з ультраправими

Поділитися
Меркель розкритикувала кандидата в канцлери Німеччини Мерца за співпрацю з ультраправими © Reuters
Вперше з часів Другої світової війни одна з основних партій Німеччини "опиралася" на ультраправу групу під час голосування в парламенті.

Колишній канцлер Німеччини та екслідерка ХДС Ангела Меркель розкритикувала нинішнього лідера партії Фрідріха Мерца за те, що він скористався підтримкою ультраправих для ухвалення жорсткої імміграційної резолюції в парламенті, повідомляє Bloomberg.

Це був перший випадок, коли з часів Другої світової війни одна з основних партій країни "опиралася" на ультраправу групу в парламенті.

У рідкісному прямому втручанні в політику після закінчення свого терміну перебування при владі Меркель опублікувала відкритого листа, в якому заявила, що Мерц, який також є кандидатом у канцлери на дострокових виборах, повинен був підтримати варіант, який би запобіг співпраці з ультраправою партією “Альтернатива для Німеччини”.

Посилаючись на теракт у Баварії, в якому загинуло двоє людей, зокрема, дворічна дитина, Меркель закликала всі демократичні партії працювати разом, попри партійні політичні кордони.

Несподіване застереження Меркель стало продовженням хвилі обурення, викликаної голосуванням у середу, 29 січня, що може перевернути хід передвиборчої кампанії на виборах 23 лютого.

Критики кажуть, що стратегія Мерца порушила табу в німецькій післявоєнній політиці і поставила під загрозу “захисний бар'єр”, зведений основними партіями з метою не допустити ультраправих до влади. Канцлер Німеччини Олаф Шольц, який очолює соціал-демократів, заявив, що “існують межі, які не можна переступати”.

Сам Мерц пояснює своє прагнення переглянути міграційну політику тим, що смертельний напад з ножем у Баварії минулого тижня, скоєний, імовірно, 28-річним афганцем, чиє прохання про надання притулку було відхилено, довів необхідність жорстких дій.

Як вибори в Німеччині можуть вплинути на Україну? Дві партії з відверто проросійською риторикою прагнуть до Бундестагу, й одна з них може підтримати відновлення “Північного потоку” та скасування санкцій проти РФ. Чи зможуть традиційні сили стримати цей прорив? Петро Герасименко аналізував сценарії у статті “Німецька інтрига: скільки колон Кремля пройде до Бундестагу?”.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 9
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Роман Гнатенко
11 Лютого 2023, 00:53
Можна скільки хочеш мріяти про відсталість і деградацію россії, але факти річ вперта...те що Україна, в плані цифровізації, впроваджує зараз, в россії вже працює років 10-15. А в деяких аспектах, наприклад big data, Україна відстала на століття
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Ivanna Myroslavska
11 Лютого 2023, 13:56
Таке не можна говорити, інакше вас затаврують "агентом кремля". Нам приємно слухати солодку брехню про те, які ми прогресивні і передові, і як відстала від нас мокша. Але відстала мокша може виробляти ракетки (нехай навіть з допомогою китаю), якими нас обстрілює, а ми можемо лише низько вклонятися і клянчити про допомогу. Зараз влада волає про закінчення запасів боєкомплекту, і що далі? Раптом виявиться що нічим стріляти і оборонятися і ніде його взяти, бо ні в Штатах, ні в Європі немає стільки потужностей, щоб нас задовольнити. А в мокші із запасом проблем немає, а під боком ще китай, кндр та іран.
Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі