Президент України Володимир Зеленський у п'ятницю, 5 червня, провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, повідомляє прес-служба президента.
Наголошується, що лідери країн говорили про відновлення миру в Донбасі і виконання домовленостей паризького саміту лідерів "нормандської четвірки".
"Ми відкриті, ми готові до руху вперед. Надзвичайно важливим є забезпечення доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста на окуповані території для верифікації утримуваних осіб. Також важливим є доступ СММ ОБСЄ для проведення моніторингу. Ми хочемо визначитися з новими ділянками розведення. Ефективна імплементація домовленостей, досягнутих у минулому році в Парижі, повинен відкрити шлях до проведення наступного саміту в Берліні", – зазначив президент України.
Канцлер Ангела Меркель заявила про підтримку змін у роботі Тристоронньої контактної групи, ініційованих Україною.
Крім того Зеленський і Меркель обговорили питання співробітництва країн у сфері протидії пандемії COVID-19 і фінансово-економічних відносин.
"Ангела Меркель - справжній друг України. У телефонній розмові ми підтвердили необхідність послідовної імплементації всіх домовленостей, досягнутих на саміті "Нормандської четвірки" в Парижі. Ефективне виконання прокладе шлях до саміту в Берліні", зазначив Зеленський", – написав президент у своєму Twitter.
Ангела Меркель – справжній друг України. У телефонній розмові ми підтвердили необхідність послідовної імплементації всіх домовленостей, досягнутих на саміті "Нормандської четвірки" в Парижі. Їхнє ефективне виконання прокладе шлях до саміту в Берліні. pic.twitter.com/GI0XeT2lmF
- Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) June 5, 2020
Це вже одинадцята за рахунком розмова двох лідерів протягом першого року президентства Зеленського.
Нагадаємо, 2 червня відбувся візит української делегації до Берліна. Її презентували голова Офісу президента Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та інші посадові особи. Сторони обговорили припинення вогню в Донбасі, розмінування територій на сході країни і відкриття нових пунктів пропуску на лінії розмежування. Німеччина також заявила про те, що підтримує Україну в прагненні інтенсифікувати Мінський процес для припинення бойових дій і чекає продовження переговорів у нормандському форматі.