При цьому акцію дозволили лише на одну годину - з 16-ї до 17-ї за місцевим часом, з кількістю учасників до 30 осіб "без створення перешкод для руху пішоходів", повідомляє Радіо Свобода.
Організаторами акції виступили партія ПАРНАС і громадський рух "Декомунізація".
2008 року Держдума Росії ухвалила постанову, в якій визнала, що "жертвами штучного голоду внаслідок колективізації в СРСР стали 7 мільйонів людей". Проте в Росії і досі на офіційному рівні не проводять жодних меморіальних заходів і вже, тим більше, не говорять про те, що жертвами Голодомору стали в абсолютній більшості українці.
У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Голодомор 1932-1933 років офіційно визнаний геноцидом українського народу в 18 країнах. Про це повідомляє прес-служба Офісу омбудсмена України.
У той же час у відомстві заявили, що геноцид не визнає РФ. "Російська Федерація як правонаступниця Радянського Союзу не тільки не визнає Голодомор геноцидом, але і чинить тиск на інші країни світу у прийнятті такого рішення", – зазначено в повідомленні.
В Офісі омбудсмена підкреслили, що невизнання Голодомору і геноциду нації рівнозначні прихованню злочинів проти людяності.
За оцінками істориків, Голодомор забрав життя до 9 млн українців. "У найлютіші місяці Голодомору, що випали на весну 1933 року, кожну хвилину в Україні гинули 19 людей, щогодини – тисяча і майже 25 тисяч – щодня", – повідомили у омбудсмена.