Мер Чернігова прокоментував конфлікт з ОПУ та його причини: "Уся ця історія ганебна для України"

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Мер Чернігова прокоментував конфлікт з ОПУ та його причини: © Рух ЧЕСНО
Він розповів про заборони відвідувати міжнародні заходи, зауваживши, що досі від жодного чиновника з офісу не чув причини цього. 

Мер Чернігова Владислав Атрошенко у своєму відкритому зверненні до Володимира Зеленського говорив про тиск із боку представників офісу президента і бажання поставити свою людину на його посаду. Під час інтерв'ю ZN.UA він детальніше розповів про свій конфлікт з ОПУ та те, що стало його причиною. 

"Я не хочу конфліктувати і щось доводити в умовах війни. Що сталося і що рухає цими чиновниками, мені невідомо. Це можуть бути власні амбіції або бажання самоствердитися перед іншими мерами, щоб ті знали: якщо будуть із чимось не згодні, то отримають те саме, - зазначає міський голова Чернігова. - Фактично такі дії шкодять не мені, а всім чернігівцям, місту, всій Україні і президенту". 

При цьому Атрошенко відмовився називати людину, яку в ОПУ, ймовірно, готують в якості його заміни, зауваживши, що не буде й не повинен коментувати плітки. На запитання про те, чи може це бути, приміром, Кирил Тимошенко, мер сказав: "Якщо ви журналіст і називаєте це прізвище — мабуть, маєте на те підстави. Але, на мою думку, називати прізвище неетично. Думаю, президентові добре відомий цей чиновник". 

"Але якщо така подія (усунення мера. - ред) станеться, то це буде ляпас не мені особисто, а всьому місцевому самоврядуванню і майже 80 відсоткам виборців, які віддали свої голоси за мене на виборах. До мене не було зауважень під час активних бойових дій, як і до людей, що боронили місто. Понад те, президент відзначив Чернігів званням міста-героя і нагородив мене орденом «За мужність»", - зауважив натомість Атрошенко. 

Він також розповів, що досі від жодного чиновника з ОПУ він не чув причини того, чому його не випускають з країни для участі в міжнародних заходах. 

"Я подавав запит до керівника Держприкордонслужби й отримав письмову відповідь, що йому не надходило жодних усних вказівок стосовно мене, а рішення не дозволити перетин кордону було прийняте в кожному випадку особисто тим працівником, який надавав мені протокол про відмову в перетині державного кордону України. Без жодних пояснень від будь-якої посадової особи, які саме зауваження були до моїх документів, - розповідає Атрошенко. - Президент закликає мерів міст активніше працювати за межами країни для залучення міжнародних інвестицій на відбудову зруйнованих міст. Міжнародні відрядження — це вкрай необхідна й тяжка праця, а не прогулянки (тим більше що міський голова — носій державної таємниці, й під час оформлення закордонного відрядження я обов’язково маю повідомляти про його термін, мету та докладний порядок денний, узгоджений із приймаючою стороною). І вони, поза всякими сумнівами, необхідні, бо знайти партнерів на міжнародному рівні в режимі онлайн просто неможливо". 

Рух ЧЕСНО

Атрошенко розповів, що проблеми почалися після повернення з форуму в Давосі. Тоді його обшукували на кордоні при в’їзді в Україну майже шість годин поспіль.

"Після другої години прикордонники зізналися, що в них немає до мене питань, вони з перших хвилин зрозуміли, що я не перевожу заборонених речей чи речовин, документи — в порядку, але вони просто чекають команди, коли мене можна буде відпустити. 

Потім мені не дозволили перетнути кордон для підписання угоди з польським містом-побратимом Жешувом. А тепер давайте зважимо вартість самоствердження однієї людини та іміджеві втрати країни, в якій схожі речі можливі і яка декларує своє європейське прагнення, пояснює мер Чернігова. - Керівництво міста і жителі Жешува так підтримували цю подію, місто було прикрашене нашими синьо-жовтими прапорами, там готувалися до зустрічі, спеціально скликали сесію міської ради. Ми попередньо домовилися про конкретну матеріальну підтримку Чернігову від Жешува та подальшу співпрацю. А мера Чернігова, на вказівку окремого керівника державної влади, не випускають за кордон. Для Польщі це був скандал, десятки видань написали про це у вкрай негативному контексті". 

Та все ж квінтесенцією абсурду мер Чернігова вважає поїздку в Лугано.

"При тому, що це ж була поїздка саме для залучення інвестицій інших країн. Повторюю: якщо це державна позиція, то зателефонуйте і скажіть, що є причини, це ж дуже просто. Навіщо ці ігри? В Лугано поїхала делегація зі 140 осіб — серед яких навіть працівники середньої ланки міністерств. Президент публічно навіть висловив своє незадоволення таким складом української делегації. Натомість мені як меру міста було заборонено виїхати до Лугано. Загалом уся ця історія ганебна для України". 

Більше статей Ірини Латиш можна знайти за посиланням

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі