Колишній майор державної охорони 3.
"Мої записи предметом розгляду в даній кримінальній справі щодо Пукача не були. Суддя не мала, на моє глибоке переконання, права говорити про те, що ми враховуємо записи або не враховуємо ми записи...", - пояснив Мельниченко в ефірі телеканалу ТВі.
На питання журналістів, чи врахував суд його свідчення, екс-майор відповів: "Я не знаю, чи врахували мої свідчення".
Коли Мельниченко отримав інформацію, що суд таки не взяв до уваги зроблені ним записи, він відповів: "Тому мені доведеться з адвокатами порадитися і, можливо, на цю суддю доведеться подавати позов. Тому що, на моє глибоке переконання, вона вийшла за рамки правового поля".
"Рішення Конституційного суду абсолютно не заперечує мене як свідка і мої записи. Там чітко сказано, що я діяв абсолютно правомірно", - сказав Мельниченко.
"І я діяв не як офіцер безпеки, а як громадянин. А громадянин України, якщо бачить, що вбивають-ґвалтують, і якщо він сам записав на відеокамеру, на диктофон і потім надав це правоохоронним органам або уповноваженим особам, суд повинен використати це як речовий доказ. І щодо цього є рішення Європейського суду", - додав він.
Нагадаємо, 29 січня Печерський районний суд Києва визнав екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача винним у вбивстві опозиційного журналіста Георгія Гонгадзе в 2000 році і засудив його до довічного ув'язнення, конфіскації майна та позбавлення звання генерал-майора.
При цьому суд відмовився визнати доказами записи, зроблені Миколою Мельниченком у кабінеті другого президента Леоніда Кучми, з яких можна зробити висновок, що вказівки про викрадення журналіста виходили від вищих державних осіб. !zn