У квітні цього року 52 депутати Верховної Ради отримали компенсацію за оренду житла з них 25 депутатів, згідно з їхніми деклараціями, є мільйонерами передає "Комітет виборців України". При цьому найбільше мільйонерів, які винаймають житло за державні кошти, серед депутатів "Слуги народу".
Під мільйонерами маються на увазі депутати, в декларації яких вказано грошових активів на понад мільйон гривень. Мова йде про готівкові кошти, а також кошти, які знаходяться на рахунках у банках. При цьому в суму не враховуються кошти, які є власністю дружини чи чоловіка депутата, а також не рахуються позичені кошти. При цьому суми вказані у валюті при підрахунках переводилися в гривню.
Так, за державні кошти житло винаймають 19 "слуг народу":
Олександр Трухін – задекларував 21,7 млн. грн.
Артем Кунаєв – 9,9 млн. грн.
Степан Чернявський – 9,6 млн. грн.
Павло Якименко – 9,4 млн. грн.
Олександр Салійчук – 8,6 млн. грн.
Євген Петруняк – 7 млн. грн.
Олексій Ковальов – 6,9 млн. грн.
Федір Веніславський – 6,8 млн. грн.
Богдан Торохтій – 6,4 млн. грн.
Андрій Костін – 4, 8 млн. грн.
Олександр Аліксійчук – 4,3 млн. грн.
Геннадій Касай – 4,1 млн. грн.
Олександр Горобець – 2,9 млн. грн.
Ганна Лічман – 2,6 млн. грн.
Артем Чорноморов – 2,5 млн. грн.
Максим Зуєв – 2 млн. грн.
Едуард Прощук – 1,9 млн. грн.
Дмитро Нальотов – 1,6 млн. грн.
Олена Копанчук – 1,2 млн. грн.
В КВУ додали, що при врахуванні грошових активів дружини та позичених грошей, депутатом-мільйонером, який винаймає житло за держкошти є "слуга народу" Максим Бужанський. Зокрема, він задекларував 332 тисячі доларів коштів, які позичив третім особам. Також в декларації йдеться про 218 тисяч доларів готівкою, що належать дружині депутата.
Загалом депутати-мільйонери, які отримують компенсацію на житло, всі разом задекларували кошти на суму 162 млн. грн. Серед п'яти найбагатших депутатів, які орендують житло за держкошт, окрім Трухіна, Кунаєва та Чернявського зі "Слуги Народу", також Анатолій Урбанський із групи "За майбутнє" (19,7 млн. грн.) та Олег Мейдич із ВО "Батьківщина" (9,8 млн. грн.).
"Вказані цифри показують, що кожен другий депутат, який отримує компенсацію на оренду житла, є мільйонером. Це означає, що такі депутати могли б самостійно оплачувати проживання в м. Києві без отримання бюджетних коштів. Наприклад, у квітні на оренду житла для депутатів було витрачено 1,2 млн. грн. (в середньому по 20 тис. грн. для депутата). При цьому в квітні загальні цифри витрат зменшилися у зв'язку з пандемією COVID-19. У березні кошти на оренду житла отримали 107 депутатів, на що було витрачено 2,3 млн. грн.", - заявив голова КВУ Олексій Кошель.
У частині 2 статті 35 Закону "Про статус народного депутата України" йдеться про те, що право на отримання компенсації на проживання мають депутати, які "не забезпечені житлом у місті Києві, і місце їх проживання, відповідно до їх реєстрації, знаходиться на відстані понад 30 км від меж міста Київ".
Раніше повідомлялося про те, що народному депутату України восьмого скликання повідомили про підозру в незаконному отриманні компенсації за оренду житла. За даними НАБУ, маючи власне житло в центрі Києва, підозрюваний протягом листопада 2014-серпня 2019 отримав 928 тис. грн незаконної компенсації за користування номером в готелі Національний. Слідство вважає, що таким чином чиновник завдав тяжкі наслідки інтересам юридичної особи публічного права.