Колишній депутат від "Народного Фронту" Микола Мартиненко програв суди в Швейцарії, в яких намагався заблокувати передачу Україні документів щодо панамської компанії, на швейцарські рахунки якої приходили можливі хабарі.
Це випливає з судових документів, наявних у розпорядженні видання DW. Документи підтверджують надходження на підконтрольні політику рахунки 6,4 мільйона євро. Інформацію про них запитувало НАБУ, там підозрюють, що ці кошти є хабарами для українських депутатів та чиновників у зв'язку з постачанням обладнання на АЕС України.
Раніше швейцарські ЗМІ повідомляли про те, що Генпрокуратура України роками гальмувала надання міжнародної правової допомоги у справі Мартиненка. Розслідування зрушило з місця у 2016 році, коли за нього взялося НАБУ. З тих пір між українськими та швейцарськими правоохоронцями відбувається активний обмін інформацією.
У жовтні 2016 швейцарці розпорядилася передати всю інформацію про банківські рахунки панамської фірми Мартиненка. Однак на шляху обміну інформацією стали судові позови.
Наголошується, що питання вдалося розблокувати тільки через вісім місяців, коли завершилася судова тяганина. 28 червня 2017 року Федеральний суд Швейцарії виніс остаточне рішення, яке стало доступним для ознайомлення в базі судових рішень країни: відхилити вимоги екс-депутата.
У позові Мартиненка стверджувалося, що судовий процес в Україні не відповідає міжнародним правовим стандартам, а передача інформації про рахунки в Швейцарії неприпустимо шкодить діловій репутації українця.
20 квітня детективи НАБУ затримали колишнього народного депутата Миколу Мартиненка. Затримання було проведено в рамках розслідування справи про закупівлі ДП "СхідГЗК" концентрату урану через австрійську прокладку. За даними слідства, колишній член парламентської фракції "Народного фронту" Микола Мартиненко є співучасником розтрати понад 17 мільйонів доларів держпідприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат".
22 квітня Солом'янський районний суд Києва відмовив в арешті колишнього народного депутата Миколи Мартиненка і відпустив його на поруки групи народних депутатів. Того ж дня на поруки судом був випущений перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Перелома, якого слідство вважає спільником Мартиненка.