"Делегація України виголосила свою інтерпретуючу заяву, в якій наголосила, що СММ повинна мати повний і безперешкодний доступ до всієї території України, включно з Кримом і Севастополем. Усі держави ЄС, США та Канада підтримали", - йдеться у повідомленні представництва у Twitter.
Нагадаємо, термін дії Спеціальної моніторингової місії в Донбасі спливає в березні. У зв'язку із цим 8 лютого голова МЗС України Павло Клімкін направив діючому голові ОБСЄ Анджеліно Альфано запит уряду на продовження мандату Місії.
Мандат СММ ОБСЄ продовжено до 31 березня 2019 року. Делегація України виголосила свою інтерпретуючу заяву, в якій наголосила, що СММ повинна мати повний і безперешкодний доступ до всієї території України включаючи Крим і Севастополь. Всі держави ЄС, США і Канада підтримали
- UKR Mission to OSCE & UN in Vienna (@UKRinOSCE) March 22, 2018
Місія розпочала роботу в Україні ще до початку конфлікту на сході, 21 березня 2014 року, на запрошення української сторони. Це рішення підтримали 57 країн-учасниць ОБСЄ.
У січні 2018 року головування в ОБСЄ розпочала Італія. Воно триватиме впродовж 2018 року. Коментуючи головування Риму в організації, посол Італії в Україні Давіде Ла Сесілія наголосив на тому, що "повна політична підтримка буде надана зусиллям, спрямованим на пошук шляхів вирішення кризи в Україні, на засаді Мінських угод та в Нормандському форматі".