Манафорт санкціонував операцію з дискредитації Тимошенко на Заході – ЗМІ

Поділитися
Манафорт санкціонував операцію з дискредитації Тимошенко на Заході – ЗМІ Манафорт затвердив стратегію "деконструкції" Тимошенко в очах цільової аудиторії у США та ЄС © Flickr/Stock News USA
Затверджений політтехнологом план передбачав випуск відеороликів і використання "тролів" у соцмережах.

Американський політичний консультант Пол Манафорт під час роботи на Партію регіонів і екс-президента України Віктора Януковича затверджував проведення інформаційних операцій проти лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко, повідомляє The Guardian.

Посилаючись на документи та електронну переписку, які опинилися у розпорядженні редакції, видання стверджує, що затверджена Манафортом стратегія була спрямована на покращення репутації Януковича та дискредитацію його опонента Тимошенко на Заході.

План включав в себе наступні пункти:

- переписування статей про Тимошенко у Вікіпедії;

- створення фейкового аналітичного центру у Відні для поширення позитивної інформації про Януковича;

- робота в соціальних мережах з користувачами зі США та ЄС із використанням "тролів".

Авторами стратегії були колишній кореспондент Wall Street Journal і репортер Financial Times Алан Фрідман, а також бізнес-партнер Манафорта Рік Гейтс і юрист Костянтин Килимник. ФБР підозрює Климника у зв'язках із російськими спецслужбами, а Фрідману пред'являли звинувачення в приховуванні фактів роботи в якості платного лобіста.

У липні 2011 року Манафорт затвердив план "Україна - цифрова дорожня карта" на шести сторінках, який передбачав "деконструкцію Тимошенко в Інтернеті" з допомогою відеороликів, статей та публікацій в соцмережах.

Зокрема, було заплановано випуск анонімних відеороликів, в яких Тимошенко порівнювали б "п'яним екс-президентом РФ Борисом Єльциним", йдеться у публікації.

"Дорожня карта" включала сайт, пости в Twitter і електронні листи, відправлені цільовій аудиторії в Європі та США. Відео виступів Тимошенко в суді планували використовувати, щоб представить її "у кращому разі нерозумною, а в гіршому - злий клеветницей і антисемиткой".

За даними видання, Фрідман звітував перед представниками української влади про виконану роботу. Зокрема, навесні 2012 року він повідомив тодішньому главі МЗС Костянтину Грищенку про створення десятки позитивних інтерв'ю та статей для друку і телебачення, а також про поширення майже 2000 позитивних новин для публікацій.

Матеріали поширювалися через спеціально створений для цих цілей "Центр вивчення колишніх радянських соціалістичних республік".

Центр оприлюднив десятки компліментарних матеріалів про Януковича, автором яких був вказаний Метью Ліна. Під цим псевдонімом ховався Фрідман. У цих публікаціях Тимошенко і Держдепартамент США піддавалися критиці.

Крім того, редакційна команда Фрідмана написала статтю від імені Януковича і опублікувала його в The Wall Street Journal.

У 2012 році Фрідман запропонував Манафорту запустити сайт під назвою "Файли Тимошенко". За даними видання, сайт міг би належати екс-депутата від Партії регіонів Інни Богословської, яка жорстко критикувала лідера "Батьківщини".

Сам Фрідман стверджує, що ніколи не писав "ніякого контенту" для цього сайту.

Він пояснив, що з кінця 2011 року його компанія FBC Media співпрацювала з українським урядом в рамках проекту "формування портрета країни" з метою просування політики України щодо зближення з ЄС. Він запевнив, що співпраця не було секретною.

Як відомо, екс-керівник виборчого штабу Дональда Трампа і політконсультант Віктора Януковича Пол Манафорт є одним з фігурантів "амбарной книги" "Партії регіонів". За даними НАБУ, протягом 2007-2012 років він міг отримати з "чорної каси" ПР понад 12,7 млн доларів.

Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР.

Манафорту та його діловому партнерові Ріку Гейтсу пред'явили звинувачення за 12 пунктами. Зокрема, їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів закордонних банківських рахунків. Значна частина звинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Того ж дня суд відправив Манафорта і Гейтса під домашній арешт з можливістю внесення 10 та 5 мільйонів доларів застави відповідно.

Після внесення застави Манафорта звільнили з-під арешту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі